Chránič zapojení

Od: Datum: 09.03.14 00:26 odpovědí: 5 změna: 09.03.14 14:17

Zdravim chtěl bych se poradit ohledně zapojeni tři jednofázových chrániču obr. zde dole jake je správné zapojeni jestli ten obr. horni nebo dolníSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 03:56

Ani jedno. "N" za chráničem se nesmí už s ničím spojovat, modrý přívod od spotřebiče zapojíš přímo do příslušného chrániče. Pokud se jich(modrých vodičů od spotřebičů) sejde vic, můžeš vytvořit pro každý jeden chránič samostatnou svorkovnici N, tam je spojit a odvod z ní JEN do Fíí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cual®
Datum: 09.03.14 07:57

Jo jo dobře sem to nakresil trochu nepresne privod je 4x10 takze tam mam jenom PEN a ja ho potrebuju rozdelit na ten PE a N pochopil sem to tak ze ten modrý vodič co de z těch tří chraniču tak se nesmý spojit dohromady jako celek na jednu svorkovnici ale musí být ta svorkovnice rozdělená na ty tři chrániče dám příklad mám šest modrých vodiču od spotřebiču a zapojim to tak že na každý chranič dam dva modré a nesmým je spojit na svorce dohromady ale proste musí byt zvlášt

Datum: 09.03.14 10:22
avatar

Jakmile se rozdělí PEN na PE a N, takse už nesmí nikde spojit-

Vodič N vedeš na svorkovnici N a z ní ke každému chrániči vedeš samostatní modrý N vodič (může se i nasmyčkovat, ale já jsem zastáncem samostatného vodiče).

Z chániče ti pak jde samostatně L a N. PE vezmeš ze svorkovnice PE. L a N nesmíš nikdy prohodit s jiným chráničem. Pokud na chránič je napojeno několik jističů, tak vytvoříš z výstupu chrániče svorkovnici N1 a tu pak rozvedeš do příslušných větví.

Pokud máš několik chráničů a za nimi několik jističů, tak je dobré vytvořit několik můstků

Fí1 - N1

Fí2 - N2 atd

Důležité je pak vše řádně označit, aby se v tom jiný elektrikář vyznal.

doplněno 09.03.14 12:33:

Na všechny tři jde stejné N, ale z chrániče už jdou samostatně a spárované s výstupní fází z chránice. Tento pár musí jít už dál jen společně a mohu přeba v místnosti nasmyčkovat 3 zásuvky, ale vždy na stený pár.. Proto ve svých příspěvcích nedoporučuji si půjčovat N z jiné krabice i když není použit chránič. Postupem doby tam někdo chránič dá a pak je dlouhé hledání, kde je chyba, že chránič stále vybavuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cual®
Datum: 09.03.14 11:14

Jo je mi to jasný takže když mám tři chraničeFí1 Fí2 Fí3 tak musim mit i tři svorkovnice s oznacením N1 N2 N3 a taky nesmim prohodit fázi a střední vodič s jiným chraničem jinak by to asi nevyhazovalo tak jak má to sem potřeboval vedět dik moc

Od: cual®
Datum: 09.03.14 14:17

Jo dik za přímé odpovědi pochopil sem to

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.