Čím natřít stříšku pilíře

Od: Datum: 08.03.14 19:59 odpovědí: 6 změna: 09.03.14 09:06

Dobrý den,

vyzdil jsem z bílých cihel pilíř, do kterého přijde zabudovat skříňka na elektroměr. Dále jsem si vylil z poměrně poctivého betonu stříšku na tento pilíř (beton 100 x 65 x 5 cm s pořádnou armaturou). Než stříšku umístín na pilíř, chtěl bych ji něčím ošetřit vůči vodě. Prvně jsem uvažoval o oplechování, ale s tím se mi nechce štvát. Samozřejmě vím, že existující nějaké impregnace na beton apod., ale cena není zrovna přízníva. Napadlo mě proto, zda by nešlo beton natřít klasickou barvou na kov. Válí se mi tady plno barev ředitelných ředidly (syntetiky apod.), tak že bych to tím natřel. Ze zkušenosti vím, že držet to bude, jelikož když mi barva na beton ukápne, je tam i při namáhání tohoto místa léta. Spíše mě zajímá, zda bude mít funkci kterou potřebuji - nepropustí či alespoň omezí vstup vody do betonu.

Díky za tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 08.03.14 20:01

Myslím, že je to zbytečné, vyzrálý beton vodu hnedtak nepropustí...

doplněno 08.03.14 23:27:

@ronyx - pokud je rozumný beton odlitý do šaluňku vystlaného igelitem, už má docela odolnou povrchovou úpravu... ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.14 23:30

s litím do igelitu souhlas; já si dělám většinou formu jen jako spodní rámeček a povrch si tvaruju a pak ošetřuju nátěrem - zdá se mi to jednodušší hlavně z hlediska výroby formy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.14 22:48

Souhlas s předešlým.Eventuelní nátěr barvou syntetickou: řídkou, a dle potřeby tolikrát, až bude mít požadovanou sytost barvy. JInými slovy: co nejtenčí vrstva barvy v konečném provedení. Při silné vrstvě začne časem krbatět a loupat se.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.03.14 23:13

Zdravím,
povrch betonové stříšky nenatírejte ředidlovými barvami, ale udělejte nátěr cementovou vodou. Povrch bud při pečlivé práci hladký, voděodolný, vzhledný a kromě jiného se vám nebude vymývat písek z betonu a na stříšku chytat třeba mech.
Postup je následující. Kbelík naplňte z poloviny vodou a nasypte do té vody fanku cementu. Pořádně rozmíchejte a stříšku natřete. První vrstva je něco jako penetrace - povrch uzavře a připraví pro další vrstvy. Ještě než nátěr zaschne, přidejte do vody další cement (opět zhruba fanku) a nátěr opakujte - tento nátěr by měl být jako středně hustá kaše. Dejte si pozor na to, abyste nátěr měl poku možno co nejhladší - jak to trochu vytvrdne, už vám ty šmouhy od štětce polezou i přes vrchní vrstvy. Po zaschnutí opět kaši nařeďte vodou, znovu natřete a nechte zaschnout. Tímto postupem získáte na povrchu betonu tvrdou a hladkou krustu, a celkem i vzhlednou.
Dodám 2 rady:
- po práci ihned štětce pořádně vymyjte, jinak je budete moci vyhodit
- nátěry cementovou vodou lze opakovat podle potřeby (když se vám to bude hodit nebo to budete chtít mít stále jako nové) - nic tím nezkazíte - další nátěr se vpije do předchozí vrstvy, chrání povrch.
Používám tento postup např. na hlavách komínových stříšek a podobných betonvých odlitcích ke své maximální spokojenosti už mnoho let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.03.14 23:28
Mě se osvědčila bílá barva, kterou stříkají silničáři pruhy. Nejdřív naředěnou napenetrovat a pak přetřít. Jestli barevnou, tak Luxol.
Ohodnoceno: 2x

Od: kutilalex12
Datum: 09.03.14 09:06

Fíhááá, to je odpověď. Díky mnohokrát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.