Spotřeba plynu v garsonce, vyplatí se?

Od: Datum: 08.03.14 13:47 odpovědí: 6 změna: 09.03.14 15:44

Dobrý den, mám otázku ohledně spotřeby plynu. Právě jsem dokončil školu a hledám si bydlení, tak počítám, kolik mě to bude všechno stát. Teď se naskytla možnost pronájmu garsoniéry 25m2 v přízemí domu, topení, ohřev vody je zde řešeno plynem, i sporák je plynový. V koupelně je plynový kotel a v místnosti jedna novější plynová kamna. Okna jsou nová plastová. Kolik přibližně může být cena měsíční spotřeby plynu? Já vím je to těžké odhadnout, zálěží na mnoho dalších faktorech, byt je v přízemí ve starším domě, spíš jestli někdo má podobně řešený byt, a byl by ochotný poradit kolik bych měl stanovit zálohy na plyn.

Moc děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 08.03.14 14:18

Mě udivuje že je plyn v garsonce(to bývalo proti stavebním předpisům).Jedině se zeptat pronajímatele nebo bývaleho najemníka kolik daval zalohy na plyn.Jestli vám to pomůže tak já na plynu pouze vařím a dávám 130Kč/měsíc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naufrago*
Datum: 08.03.14 16:33

A vaříte jednou za týden oběd pro rodinu, každý den oběd pro rodinu nebo dvakrát týdně zalijete čínskou polívku? :D

Já myslím, že by bylo fajn uvést alespoň, jak moc budete v bytě pobývat. V garsonce jsem bydlela stylem "v devět večer domů, vykoupat a spát a v sedm ráno pryč", pak "ve čtyři odpoledne domů, uvařit večeři, vykoupat a spát" a o prázdninách vše od vaření jednoduchého teplého jídla až dvakrát denně, apod., ty spotřeby byly určitě diametrálně odlišné... ale jestli Vám to pomůže, byla to garsonka 29 metrů čtverečních s dřevěnými (dobře profukujícími :D) okny a spolu s vodou a elektřinou jsem měsíčně platila cca 2400,- v době, kdy jsem tam víceméně pobývala odpoledne a večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 16:33
avatar

To asi dost přesně nelze říci. Nejde jen o topení, jde o mytí nádobí, koupání s karmou. Jestli budete napouštět vanu nebo si dáte k vaně sprchový závěs a budete se sprchovat. Seřídíte si průtok vody a výšku plamínků. Nebo jestli budete koupelnu vytápět tak, že zotvíráte dveře nebo budete mít malý foukací přímotop na elektřinu. A nesmím zapomenout na výšku stopů. Jestli je to stará zástavba s vysokým stropem. To všechno hraje nezanedbatelnou roli. ;) Mám byt 2+1, 50m čtverečních, dvoje gamata, karmu do koupelny a do kuchyně, vařím a myčku mám také na teplé vodě. Zálohy mám 900 a vycházím. Za loňský rok mi vracejí 570 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 17:14
avatar

jo prizemi , krute mrazy , sprchovani a topeni , klidne i litrik mesicne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 20:37
avatar

V garsovne plyn být nesmí tak není na co odpovídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 15:44

Milý vojtane, jsi mladý a ještě nezkušený, a proto dej pozor na možnou otravu CO. Plynové spotřebiče vyžadují ke svému provozu poměrně velké množství čerstvého vzduchu a již hodně lidí doplatilo na výměnu starých oken ( propouštěla ve spárách vzduch zvenku) za nová naprosto těsná plastová ! Jinak topení plynem je levnější než elektřinou a pohodlné je téměř stejně. Když tam přívod vzduchu bude, tak to ber ! Úsporně topit plynem se brzy naučíš !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.