Led svítidlo

Od: Datum: 07.03.14 19:03 odpovědí: 3 změna: 08.03.14 00:07

Zdravím vespolek.

Přepokládám správně, že světelný tok tohoto svítidla pod kuchyňskou linku je údaj pro celé světlo a ne pro jednotlivé diody. Tudíž ekvivalent tak 20W žárovky? Tudíž nepoužitelné.

A druhá věc co si mám představit pod svitivostí? Protože na netu je spousta stránek, kde pod pojmem svítivost píší o světelném toku v lumenech a ekvivalentu klasická žárovka vs. ledka.

Děkuju za každou odpověď.

doplněno 07.03.14 22:54:

Omlouvám se za nefunkční odkaz. Když jsem to vkládal, tak stránka fungovala.

Tady je odkaz na stránku z letáku. Jsou to ty Led světelné lišty nahoře.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 07.03.14 19:24

Odkaz mi nejde otevřít. Jak se tam dostat ze základní adresy?

Svítivost, no, to je často údaj na prd. Aspoň podle mne. "Množství světla" udává světelný tok a ten je v lumenech. A to, jak moc se toto světlo "zaostří", vyjadřuje svítivost v kandelách. Takže žárovka má nějaké lumeny a svítí všude dokola, má samozřejmě i nějaké kandely. Když tuto žárovku zavřeme do reflektoru, který její světlo nasměruje do úzkého kuželu, budou lumeny pořád stejné, ale ve směru toho světelného kuželu bude dostkrát víc kandel (svítivost v tom směru bude mnohem větší).

U LEDek se taky někdy udávají kandely. Když jich je dost a podíváš se přímo protipohledem na tu LEDku, tak ti skoro vypálí oko. Ale stačí hlavou trochu uhnout z paprsku a už vidíš jen mžourající LEDulku. Takovýmhle žihadlem si ale moc neposvítíš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.14 22:25

Pokud zdroj vyzařuje do všech stran, tak hovoříme o svítivosti.

Svítivost je prostorová hustota světelného toku zdroje v různých směrech.

Světelný tok vyjadřuje množství světelné energie udávané v lumenech. A to je orávě jednotka, kterou jsou povinni udávat výrobci na světelných zdrojích. Pak je potřebné porovnat lm klasické žárovky, aby človět dostal představu, jak LED svítí. Mnohdy se porovnávají watty, ale když se podíváte na udávané lm, tak údaj ve wattech neodpovírá skutečnosti (platí u Číny)

U LED pásek se udává na 1m, ale odkaz je nefunkční.

doplněno 07.03.14 23:07:

Tak to je opravdu bludička a je to světelný výkon celého svítidla. Potřebujete aspoň 600lm. Pak už se nechá hovořit o světle. Já teď píši pod 490lm, ale není to pracovní osvětlení do kuchyně.

doplněno 08.03.14 10:50:

lm/W je světelná účinnost (efektivita zdroje) a to z hlediska přeměny příkonu na viditelné světlo či rozsah speltra. Z hlediska subjektivního vnímání světelného toku je to nic neříkající veličina. Z hlediska svítivosti se porovnává Svěletný tok v lm. pro náročné zákazníky je možné hodnotit i další parametry, ale to už by byla peněženka dost zatížená.

Ohodnoceno: 2x

Od: francis*
Datum: 08.03.14 00:07

Dobrý den. Světelný tok je opravdu to co vás zajímá. Udavá se v lumenech. A nebo se někdy udavá učinost v lm/W. Ale to zas není až tak duležité . Já mýslím že vy chcete vědět zhruba kolika watovou LEDku máte použít aby to bylo adekvátní žarovce. Dle mých zkušeností je to poměr 1/5 . Čily 100W žarovku nahradí 20W LED. Tento udaj je bezpečný . Někteří tvrdí , že by mohla stačit i 15 W LED.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.