Parcela trochu jinak

Od: Datum: 06.03.14 22:07 odpovědí: 2 změna: 07.03.14 00:13

Dobry den.Potřeboval bych radu. V r.2013 na mě otec přepsal svuj majetek,ktery dosud uživa.Jak jsem později zjistil,jedna mala parcela o vyměře 19m,ktera byla zastavěna)koupelna,wc,spiž a chodba) patřila od r1931 městu,ktere ji prodalo ještě vloni po necelych 2 měsicich po přepsani sousedce. Ta si nyni objednala vyměřeni a chtěla by si tam dat plast. žumpu. Co mně poradite. Předem děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.03.14 22:21

To je blbý. Předpokládám, že koupelna + další je postaveno na černo, není kolaudace, chybí zápis v katastru, stavěno na cizím pozemku, neplatila jste daň z nemovitosti, ... Sousedka vás předběhla a pravděpodobně si vyřídí na st. úřadě odstranění stavby. Rada - zkuste se se sousedku přemluvit o odprodej tohoto pozemku a dát vše do pořádku. Ale bojím se, že neuspějete, jinak by parcelu sousedka nekupovala. Možná, kdybyste jí řádně zaplatila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 00:13
avatar

Možná to bude už vydržené jestli to bylo postaveno a užíváno v dobré víře. Nebo třeba nastala chyba při digitalizaci katastrální mapy, to se děje často. U toho vyměření jste jako majitelka byla přítomná? Pozvali Vás doporučeným dopisem? Podepsala jste, že souhlasíte se zjištěnými hranicemi?

Chce to pohledat veškeré dokumenty a potom se rozhodnout jak dál. Je divné, že by někdo stavěl vědomně na obecním pozemku a ještě bez ohlášení nebo stavebního povolení. Možná i město porušilo svoje povinnosti při prodeji. Pokud ho někdo koupil, musel to nějaký znalec ohodnotit kvůli dani. Ale fakt nelze takto vařit z vody. Každopádně jakákoliv rozhodnutí okamžitě rozporujte, žádný souhlas sousedce nepodepisujte. Žumpu beztak nemůže postavit myslím míň než 5 metrů od hranice pozemku, záleží na typu podloží - i když v tomto si nejsem úplně jistý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.