100 let stará kachlová kamna

Od: Datum: 06.03.14 10:34 odpovědí: 5 změna: 07.03.14 10:41

Prosím o radu. Bydlím ve státním bytě, kde jsou součástí bytu 100 let stará kachlová kamna, která byla funkční nyní nemají tah, čoudí. Kominíci budou muset vyčistit komín, ale prý musí přizvat krbaře-kamnáře,ty rozeberou kamna oprava bude okolo 40 000,-

Nevíte kdo hradí práci krbařů u kachlových kamen? Jestli nájemce, nebo pronajímatel?

Dík. S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 11:04

Pokud kamna nejsou poškozená,nevidím důvod,aby se vydávalo 30000 za revitalizaci.Vesměs postačí kamna vymést,zbavit usazenin v topných kanálech.To se dá udělat pomocí dvířek,která bývají po obvodu namontována.To vše se dá udělat,aniž se kamna rozeberou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: levlef*
Datum: 06.03.14 12:08

presne tak, nenechte se zblbnout :) vycistit, protahnout a komini komin, hotovo :) (za kominika u nas platime 500 kc)

Ohodnoceno: 1x

Od: la*
Datum: 06.03.14 13:41

Máte pravdu. Děkuji za rady.

S.

Datum: 06.03.14 23:37

Pokud jsou kamna součástí zařizovacích předmětů bytu, za které se platí v nájmu poplatky, tak jejich případnou opravu ( pokud nepomůže vymetení popílku) hradí majitel bytu.

Ohodnoceno: 0x

Od: la*
Datum: 07.03.14 10:41

Do bytu jsem se nastěhovala před 5 lety, kamna tam jsou od postavení domu takže cca 100 let, byla funkční.

Správní firma se se mnou nechce bavit, že tato oprava je na nájemci, jejich starost je jen komín. Argumentují, že podlahy,malování, digestoř, WAW, které také mám jsou opravy na mě. A další problém je, že v pokoji mám WAWKY, takže se bojím, že mi ty kachláky nebudou chtít zprovoznit, když v pokoji topení mám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.