Nové tapety

Od: Datum: 05.03.14 21:14 odpovědí: 4 změna: 05.03.14 23:32

Potřebuji otapetovat stěnu, kde již tapety jsou, podklad pod nimi je sololit. Mohu dát nové tapety na staré nebo odtrhat a nalepit nové?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.03.14 21:19
avatar

Dobrý den, můžete tapetovat přes staré tapety, pokud dobře drží. Jinak je lepší staré tapety odstranit (rozmočit a stáhnout - ne nasucho) a tapetovat na čistou stěnu. Na ten sololit bych asi použil disperzní lepidlo. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 21:39
avatar

na obyčejném Sololitu tapety vesměs dobře držívaly.Pokud chceš použít některé lepší,na př.Vinylové,nebo Vliesové,pak je lépe staré tapety odlepit.Pro odlepení stačí starou tapetu teplou vodou navlhčit,chvíli počkat a pak sloupnout.Vinylové tapety jsou dvouvrstvé,u těch se obvykle stáhne jen povrchová,vinyl vrstva,spodní zůstane jako makulatura,podklad.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 05.03.14 21:56

Často čtu, že staré tapety lze přelepit novými, ale... po nalepení nových tapet na staré dojde k provlhnutí staré tapety a ta začne od zdi povolovat, objevují se bubliny. A zpátky už to prostě nepřischne pořádně. Nejlépe staré tapety několikrát důkladně navlhčit jarovou vodou (válečkem, štětkou, rozprašovačem), lepidlo povolí a celé pruhy jdou potom stáhnout. Nové tapety lepit normálním lepidlem na tapety, podle druhu tapet. A pozor na ten sololit, při navlhnutí pouští nahnědlou barvu a tak lze na světlých tapetách v místě spojů vidět slabé zabarvení do hněda, časem to ještě trochu tmavne Je dobré sololit před tapetováním natřít latexem v odstínu nové tapety. Po těhle zkušenostech jsem sololitové stěny už před lety natřel latexem na bílo a od té doby mám pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 23:32
avatar

Skutečně u papírových tapet se ze sololitu vytahuje tmavé barvivo.To pak může vytvářet skvrny.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.