Opletená láhev Kovočas

Od: Datum: 05.03.14 12:41 odpovědí: 10 změna: 06.04.14 17:21

Mám problém s lahví na sifon. Těsnění jsem sehnal a vyměnil,jehlu taky. V láhvi je tlak a voda je bez bublin, nevíte někdo,co je špatně? Pořizovací cena za Sodastream je vysoká a markety typu Kauf,Penny apod.jsou daleko. Dík za rady Milda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.03.14 12:48
avatar

Dobrý den, pokud si vzpomínám na obsluhu tohoto výrobku, tak se ta bombička vložila do toho držáku a pak se muselo rychle šroubovat, aby ten plyn vletěl do té láhve prudce - potom byly velké bublinky. Pokud se to dělalo pomalu, tak voda jen drobně perlila. Zkontrolujte si tu jehlu a zkuste "nabíjet" rychleji. Ale, jestli je to tento problém, nevím přesně. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milik
Datum: 05.03.14 17:18

To rychlé zatažení si pamatuji z dětství,tam problém není,nasávací tyčku tam mám taky a bombičky CO. Voda je absolutně bez bublin. Asi je to zakletý. Všem děkuji za ochotu pomoct a poradit. Snad Vám to budu mít možnost vrátit. Díky.

Datum: 05.03.14 18:19
avatar

no já se ještě pokusím uplatnit: prostě jestli to silně stříká (pokud možno i další den), tak je to v pořádku:), taky to samozřejmě musí nějak bublinkovatě chutnat, i když třeba míň, než tazatel čekal - na víc bublin nejsou bombičky ani přístroj proponovaný (možná se i trochu proti dřívějšku omezil obsah bombiček)
(pokud to nestříká (a pochopitelně neutíká - což by bylo slyšet i vidět (že to po propíchnutí bombičky nevbublává do vody)), tak je chyba v bombičkách)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 13:06
avatar

no, jak to myslíte - voda je bez bublin? - jestli jste si sifon nikdy předtím nedělal, tak jste možná překvapenej tím, že je to míň perlivý než nějaký sody v petkách, nebo ten sodastream, ono to zas tak moc šíleně nasycený není, to je prostě normální (a podle mě správný - je to tak akorát; mimochodem ten současnej systém, kdy se naplní jen obyčejná láhev, je podle mě už z principu špatně - to funguje, pokud to vypijete rychle, když ale vypijete půlku, dvě třetiny, a zbytek necháte x hodin, tak vám ty bublinky v poloprázdný nenatlakovaný láhvi značně vyprchaj (takže abyste to ze začátku přesytil, a ředil vodou, aby i na konci byla rozumná koncentrace), v dobře těsnícím sifonu vám ta voda vydrží cca pořád stejná až do konce)

doplněno 05.03.14 13:12:

ale to s tím rychlým, nebo pomalým nabubláním z bombičky je pravda (kromě toho dřív se docela lišily jednotlivý bombičky - občas byla nějaká prázdná úplně, a některá byla zjevně velice slabá, no a logicky tyhle nuance pokračovaly i do míň zaznamenatelnejch rozdílů; nevím ale, jestli tohle platí i pro současný bombičky)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 05.03.14 14:56

Máte naprostou jistotu, že používáte bombičky s CO2 a ne bombičky na šlehačku s N2O?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.14 15:46
avatar

A takovou tu dlouhou, až na dno, dutou trubku jste tam dal?

doplněno 05.03.14 15:47:

Nasávací stoupací trubička se to jmenuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.14 21:53
avatar

Mnoho let jsem tyto lahve používal.Z mé zkušenosti ovšem jedna bombička nestačí.Musí se použít dvě.Aby voda do sebe rozpustila CO2,musí být vychlazená.Po nafouknutí plynu do vody jsem celý obsah přepustil do PET lahve.Tak jsem udržel dostatečnou kvalitu.

Dnes jsem už tyto bombičky vyhodil,cena jedné přijde kolem 5.- Kč na dvě tedy 10 Kč .Přitom kvalitní minerálku Saguaro koupím v Lídlu za 6 Kč,Vodu TERRA v Kauflandu za 3 Kč.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepe65
Datum: 06.04.14 17:19

Naplnění bombičky stojí 2kč, čili 2l obyčejné vody (jako Saguaro nebo Terra) stojí 4kč a taham bombičky místo lahví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.03.14 09:40
avatar

Po napuštění CO2 jsme vždy láhev hned protřepali, bublinek bylo více...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepe65
Datum: 06.04.14 17:21

Našroubovat matici, dotahovat klidně pomalu ke konci, pak párkrát rychle zakroutit a trochu povolit zpátky. Zatřepat, nemíchat, nechat chvilku odstát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.