Ohybani Cu trubek

Od: Datum: 05.03.14 12:16 odpovědí: 14 změna: 13.05.14 20:00

Dobry den.

Je nejaky duvod proc neohybat Cu trubky namisto pajeni kolinek apod.? Prijde mi to mnohem jednodussi. Ohybani myslim v domacich podminkach jen "pres koleno" :) . Jedna se o pripojeni radiatoru. Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 12:21

Zkuste si ohnout 18mm CU trubku do pravého úhlu bez ohybačky tak aby se Vám nezalomila.

Pájení kolínek je mnohem jednodušší než to naohýbat a ještě aby to rozumně vypadalo.

Navíc cena kolínek je směšná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.03.14 12:26

Mam trubky 15mm. O cenu kolinek mi ani neslo. Jen mi to prislo rychlejsi.

Od: parazit
Datum: 05.03.14 12:35

Kdyt by to vypadalo ja bolavá noha.jednoduší a hezčí je dát koleno.

A hlavně se ti to nepovede ohnout přesně jak bude třeba.a za další ten material ve zlomu oslabíš nebo praskne

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.03.14 12:47

To jsem prave myslel, ze se to nejak oslabi v tom ohybu. Jdu tedy pajet. Diky

Datum: 06.03.14 12:41

I když nepraskne, bude určitě mít v tom ohybu menší světlost.

Datum: 06.03.14 19:32

Je to diskutabilní, cena kolen směšná, ale cena cínu je šílená.

Datum: 05.03.14 16:35

Zdravím . Nezlobte se na mne , ale to jsou hrozné odpovědi. Nějakej rok už dělám topenařinu a na ohýbačku nedám dopustit. Dříve jsem měl mechanickou , nyní hydrauliku. Je to rychlejší , levnější a estetičtější než kolínka. Ještě bych řekl , že eliminujete špatně provedený spoj , ale mě spoje netečou. Trošku šikovný ruce a trochu praxe a dokážete ohnout na milimetr přesně. Až na 22 CU polotvrdá - tam už jsou trošku problémy. Ale 15 ,18 - super. Když dělám plyn v paneláku v bytovým jádru , tak z jednoho kusu . Akorát na koncích nalisuji přechody.

Datum: 05.03.14 16:40

Myslím, že odpovědi nejsou s vámi v rozporu. Že to nejde bez ohýbačky přece připouštíte i vy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.03.14 11:12

instalatér píše dříve, než čte.

Datum: 06.03.14 12:18

figurek - když čtu že pájení je mnohem jednodužší nebo

Kdyt by to vypadalo ja bolavá noha.jednoduší a hezčí je dát koleno.

A hlavně se ti to nepovede ohnout přesně jak bude třeba.a za další ten material ve zlomu oslabíš nebo praskne - tak s tím prostě jako topenář nemohu souhlasit.

doplněno 06.03.14 12:23:

Pokud se vás to nějak dotklo , tak se omlouvám. Já jsem to dal pod odpověď -parazit -ale nějak mi to skočilo až na konec. Ale z toho co jsem psal se dalo usoudit , které odpovědi jsem považoval za špatné. Přeji pěkný den.

Datum: 06.03.14 12:45

Proč s tím nemůžete souhlasit? Tazatel tu trubku chtěl ohýbat přes koleno, ne v ohýbačce.

Od: pedro
Datum: 13.05.14 20:00

Dobry den reknete mi svuj nazor na to jestli by bylo mozne aby se po case neco mohlo stat naohybal jsem si plyn v byte cu 18 rucni ohybackou rems a pri revizi mne bylo vycteno ze plyn nesmi byt ohyban mel jsem tam ohyby 90 stupnu myslim si ze cim min spoju tim lip dekuji za odpoved

Datum: 05.03.14 23:35

Před několika lety jsem potřeboval ohnout několik měděných trubek do pravého úhlu,nasypal jsem do nich písek,ohřál autogenem a perfektně ohnul.Písek jsem pak vysypal.

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.