Nájemníci neplatiči

Od: Datum: 04.03.14 14:54 odpovědí: 5 změna: 04.03.14 19:59

Dobrý den,

máme v domě nájemníky, kteří od ledna( a do té doby až po upovínání) nezaplatili za nájem, vodu atd.

Poslali mi doporučený dopis, že za únor si mám vzít na nájem peníze z kauce( což vím, že je nesmysl) a dále, že snad nebudu chtít nájem za březen, když jsou v bytě minimálně...ve smlouvě o okamžité výpovědi z důvodu neplacení nájmu bohužel nic napsaného nemáme. Vím, že nemohu vyměnit zámek u vchodových dveří, ale co mám v takovém případě dělat? Pokud je dám k soudu, může se to táhnout roky, ale na druhou stranu blokují byt, kde by v pohodě mohl být někdo, kdo byt potřebuje a bude pravidelně nájemné platit. Poradíte, prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.14 15:00
avatar

Ona kauce je právě pro tyhle případy, takže si z ní peníze klidně vezměte. Nájemce ja pak povinnen kauci doplnit. Pokud dluhžná částka dosáhne trojnásobku nájmu, můžete dát nájemci dvouměsíční výpověď. K soudu nemusíte, když se mu to nebude líbit, musí podat žalobu on.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 17:17

Pěkný článek, na spoustu otázek odpovídá.

Ale co mám dělat, když již i "kauce použitá na nájemné"nepokryje dlužnou částku? A nájemníci nehodlají platit? Nechce se mi čekat další měsíce. Mám nějakou možnost?

Od: plavest*
Datum: 04.03.14 19:35

Vzít si sebou 3 gorily a okamžitě je vystěhovat i s nábytkem z bytu. Jinak se ke svým penězům nikdy nedostanete. K soudu dojde až za půl roku, jasně , že ho vyhrajete,ale když nebudou mít z čeho, tak vám dluh neuhradí.Tak si kupte nové zámky a šup na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 19:59
avatar

A pokud mají smlouvu, tak ať jí ty gorily roztrhají. Demokracie je jen pro slušný lidi!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.