Potřebuji na vytápění dřevem vyvložkovat komí

Od: Datum: 04.03.14 14:19 odpovědí: 6 změna: 04.03.14 19:06

Dobrý den všem. Chci v domě začít topit buď kotlem nebo krbovou vložkou na dřevo. Mám dva komíny z nichž jeden mám vyplněný keramickou skruží a topím na ni plynem. Druhý komín je pouze vyplněn zdivem a cihlami. V tom chci právě topit dřevem a nevím,zda je nutné komím nějak vložkovat. Ceny vložkování jsou dost vysoké tak nevím co s tím. Děkuji moc za odpovědi. Přeji hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 04.03.14 14:33

Ano.Je lepší komín vyvložkovat. Může se stát, že komín nebude mít tah a krb Vám může kouřit do místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 04.03.14 14:45

Pokud je komín v pořádku, tj. je těsný, nikde se nedrolí a bude schopen "utáhnout" Váš spotřebič, nutné to není. Každopádně byste si před instalací spotřebiče měl nechat udělat revizi komína a pokud možno si nechat spočítat nebo změřit, zda bude komín dostatečný. Pokud ne, vložkování Vás nemine nebo se budete s topením trápit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 17:59
avatar

pokud máte komín opravdu v pořádku, klidně můžete topit bez vyvložkování. Zdali je komín v pořádku opravdu poznáte bez kominíka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 18:42

Pokud na ten zděný komín pozvete kominíka, tak vsadím boty, že bude chtít, abyste ho vyvložkoval:))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 04.03.14 18:50

Se zděným komínem v ok stavu nebude problém, nutit Vás do toho kominík nemůže, může ovšem doporučit a to si pán s botama asi plete. Zděný komín bez vyvložkování má stále ještě dost lidí a světe div se, revize maji vpořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 19:06

Ahoj. Před rozhodnutím o tom, jestli se má komín vložkovat nebo ne, by mělo být provedení tlakové a tahové zkoušky. Pokud komín nemá žádné vady, není logicky třeba, ho vložkovat. Pokud v něm je nějaký problém, je určitě vhodné to vyvložkování nechat udělat. Těch pár tisíc, je podstatně míň, než vyhořelý barák. A ani moc nezáleží na velikosti požáru. Těď už jen stačí se správně rozhodnout.

doplněno 05.03.14 14:30:

Tak jak,Lounácku? Jak jsi se rozhodl? Čemu dáváš přednost?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.