RTN jen v některých místnostech?

Od: Datum: 03.03.14 20:15 odpovědí: 6 změna: 05.03.14 20:27
avatar

dobrý den,

v našem SVJ máme RTN (digitální poměrové měřiče) osazeny jen na tělesech, která jsou "pod okny". v každé jednotce je jeden radiátor, který není RTN osazen. většinou se jedná o koupelny uprostřed jednotky. vyúčtování nákladů je prováděno tak, že u "neosazených" místností se účtuje pouze základní sazba s ohledem na metry čtvereční. může to takto být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 03.03.14 21:22

Takový dotaz už tu byl před pár dny. Poptejte e u firmy, která provádí odpočet a vyúčtování. U nás nejsou třeba IRTN ve sklepě a na chodbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 20:19
avatar

bussi, předpokládám, že sklep a chodbu nemáte v bytě (v zúčtovací jednotce). firma mlčí a mlží. zřejmě si svým postupem nejsou jistí...

Od: buss
Datum: 05.03.14 20:27

Já bych prostě šel na tu firmu a poptal se, jak to cpou do programu, nechal si to vysvětlit. Zde se to nevyřeší. Nevím, proč se lidi bojíí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 01:38
avatar

znám barák (SVJ), kde to tak je stejně - v koupelně nic není; je to asi celkem logický uspořádání - v praxi se snad nenajde dobrák, co by vypnul radiátor/y v pokoji/ích, a snažil se to nahnat přes tu koupelnu (+chodbu) - to by měl z tý koupelny saunu (a v bytě stejně zimu), ani se nedá čekat, že by se ta spotřeba tepla v pidi radiátoru v koupelně v jednotlivých bytech až tak šíleně (v penězích) lišila; ty čidla a jejich odečet taky něco stojí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 10:11
avatar

otázka směřovala k vyúčtování v takovém případě...

ale, když už jste se zmínil, tak těch dobráků máme cca 75%. v těch kopelnách mají osazené cca 50 let staré "registry". pro představu to jsou tři železné trubky o průměru cca 10cm a délce 2m. tepelný výkon tohoto "registru" bude na hranici součtu výkonu ostatních těles v jednotce. navíc jsou osazeny 10 let starými termoventily, které namají hlavice (jsou umístěny cca 220 cm nad podlahou) a tak jedou nonstop naplno.

Datum: 04.03.14 13:50
avatar

sakra my se čím dál tím víc shodujeme *smich* (jen ta dýlka je v tom mém případě přece jen o něco menší - teda jestli ty dva metry nejsou trošku přehnaný); no, asi holt záleží na lidech - v mnou zmíněném SVJčku s tím podle všeho problém nemají (tu teplotu v koupelnách ovšem vašim šetřilům nezávidím, to už je skoro o zdraví se tam koupat nebo dělat něco s prádlem)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.