Zídka sousedova plotu na mém pozemku

Od: Datum: 02.03.14 09:39 odpovědí: 2 změna: 02.03.14 10:18

Dobrý den,

Potřeboval bych radu v této nepříjemné záležitosti. Se sousedem jsme se při zaměřování hraničních bodů dohodli a s geodetem podepsali, že s body souhlasíme. Nyní, po půl roce, jsem si chtěl zaměřit rohy plánovaného domu na pozemku a zjistil jsem, že plot, který stihl soused postavit, je cca půl metru na mém. Zavolal jsem tedy geodeta znovu, aby potvrdil/vyvrátil, že trubka, která leží na zemi pod základem plotu, je na místě původně zaměřeném a námi odsouhlaseném. Jak postupovat dál, když se prokáže, že je plot opravdu na mém a soused bude tvrdit, že s trubkou nehýbal? Nějakou soudní cestu bych chtěl použít až jako poslední možnost.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.14 09:45
avatar

Buď se s ním dohodnout na kompenzaci za užívání části vašeho pozemku, nebo požadovat uvedení do původního stavu. Třetí možnost-mávnout rukou s tím, že půl metru mi nechybí a v rámci dobrých sousedských vztahů se zachovat velkoryse.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.03.14 10:18
avatar

Určitě vyčkejte na přeměření geodetem. Je pravděpodobné, že jste se při vlastním měření někde seknul a problém ani nevznikl. Pokud by přesto geodet zjistil, že situace neodpovídá zaměření, nechte si od něj výsledek písemně potvrdit. Pokusil bych se se sousedem dohodnout o přemístění plotu. Hranice pozemků by měly odpovídat katastrálním mapám, aby v tom nebyl binec a bylo jasno i generacím, které přijdou po vás. A pokud to soused provedl vědomě jako podraz na vás, pak bych k němu tolerantní nebyl.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.