Vratná kauce

Od: Datum: 01.03.14 12:19 odpovědí: 5 změna: 14.09.15 19:21

Dobrý den, mám otázku. Chci si pronajmout byt ale stále nemohu pochopit dva výrazy které se vyskytují v inzerátech a to je "Vratná kauce" a "poplatek RK". Mohl by mi prosím někdo tyto pojmy vysvětlit? Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.14 12:25
avatar

Vratná kaouce se vrací po skončení pronájmu a je určena na případné pokrytí škody způsobené nájemníkem na zařízení, poplatek RK je pro realitní kancelář která zprostředkováná pronájem a jedná se o provozi a tedy částku nevratnou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.03.14 12:26
avatar

Vratná kauce je poplatek pronajímateli ve výši několika nájmů. Vrací se většinou při ukončení pronájmu když vše řádně uvedete do původního stavu. Pokud budete dlužit za nájem, může si kauci pronajímatel ponechat atd. Poplatek RK je poplatek realitní kanceláři za služby. Třeba jeden nájem navíc zaplatíte jim atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cuca®
Datum: 01.03.14 12:26
avatar

Zrejme se jedna o poplatek realitni kancelari, zrejme jste nasla inzerat na jejich strankach? A vratna kauce je castka, kterou date predem, byva to treba 1 az nekolik najmu dopredu, popripade, ze byste neco znicila, nebo najem nezaplatila a vratna proto, ze za urcitych podminek vam ji vrati, kdyz koncite v najmu a nic neznicite...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 01.03.14 12:27
avatar

Dobrý den, vratná kauce může být dle NOZ až šestinásobek nájemného. Tato částka je uložena na účtě pronajímatele, ale je stále Vaše. V případě ukončení nájmu ji musíte dostat zase zpět - pokud nebudete mít dluh nebo nebude něco v bytě poškozeno. Pak se to odečítá, resp. hradí z té kauce. Poplatek RK (realitní kancelář) je za zprostředkování toho pronájmu. Většinou je to jeden nájem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zlata*
Datum: 14.09.15 19:21

Vratná kauce je částka, kterou bere do své úschovy pronajímatel a kterou vrací nájemci, pokud po skončení pronájmu je vše v pořádku. Poplatek RK je odměna za zprostředkování realitní kanceláři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.