Voda ohřev

Od: Datum: 28.02.14 11:44 odpovědí: 5 změna: 28.02.14 22:35

Dobrý den ,mám dotaz elektrika -plyn

ohřev vody elektrikou nebo plynem mam ted bojler 160l,ale je potřeba vyměna co je levnější jak na pořízení tak na provoz děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 11:53

Na provoz je levnější plynový ohřívač, na pořízení elektrický.

Ohodnoceno: 0x

Od: kedar76
Datum: 28.02.14 12:15

a prosím zásobník na vodu jaký nebo prutokač pro plyn

Datum: 28.02.14 12:21

Ale to se podle Vašeho dotazu bez jakýchkoliv dalších detailů nedá napsat..

Co vše bude na ohřívač napojeno, jaký máte rádi komfort..., máte doma hydromasážní vanu s objemem 400l, bude ohřívač sloužit jen pro jednu koupelnu se sprchou a umyvadlem, nebo pro dům s dvěma bytovými jednotkami a čtyřmi koupelnami?

Opravdu nevím..

Ohodnoceno: 2x

Od: kedar76
Datum: 28.02.14 22:35

sprch+vana klasik a umyvadla+dřez

Od: pu®
Datum: 28.02.14 12:56

Já tedy nejsem odborník ani na jedno, ale před pár měsíci nám odešla plynová karma a pořizovali jsme novou - s tím provozem jen chci vznést podnět k zamyšlení: Plyn je sice levnější, ale spočítali jste, kolik budou dělat revize? Příp. nebude potřeba převložkovat komín? To všechno totiž nám vyrazilo dech. Nakonec se to vyšplhalo do mnoha tisíců, a když jsem si spočítala provoz elektrického bojleru (karma je jen na ohřev vody, koupelna kuchyň), skoro jsem si říkala, že by bývalo levnější pořídit ten. Tak jen tohle - nezapomeňte, že plynový spotřebič potřebuje revize, a ty něco stojí. Jinak nechávám pole odborníkům, tohle jen uživatelský postřeh.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.