Termostat vyplý-radiátor stále hřeje

Od: Datum: 28.02.14 11:43 odpovědí: 7 změna: 04.03.14 19:13

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit-mám v bytě pokojový termostat Salus a na radiátorech hlavice.Na dig.termostatu nastavím kdy chci aby to topilo na jakou teplotu (sluníčko/měsíček) a nastavím to na 21st-topení .Teplota v místnosti je vyšší tudíž termostat netopí-netočí se vrtulka jako symbol topení.Radiátory mám otevřené a ikdyž termostat netopí a teplota v místnosti je vyšší tak je radiátor stále horký.Co s tím? Termostat nějak nespolupracuje s radiátory-ty když jsou otevřený tak topí nonstop.

Díky za rady-

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 11:52
avatar

Vyjasněme si jednu věc...termostat netopí..

Topí zdroj tepla (plynový otel, elektrický kotel...atd).

Pokud tedy termostat vypne zdroj tepla (což samozřejmě v případě poruchy nemusí být pravda) potom do soustavy přestane proudit teplá voda a po nějaké době (dle typu soustavy) musí vychladnout i topná tělesa.

Takže si zkonterolujte, jestli termostat opravdu kotel vypne kdy má..Soustava má samozřejmě nějakou setrvačnost (dle objemu vody v soustavě, její teploty a teploty okolí), takže ochladne třeba až po 30ti minutách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honz
Datum: 28.02.14 22:30

vytápění centrální, měřiče spotřeby na jednotlivé jednotky (teplá, studená voda, teplo), topná tělesa Korado, centrální programovatelný elektronický termostat v obývací místnosti, termostatické hlavice

radiátory jsou značky Korado, typ VK

Datum: 28.02.14 17:09
avatar
Jede Vám to na samotíž.
doplněno 01.03.14 20:04:

"Centrální vytápění"...hmmm. Spíš by mne zajímalo co konkrétně ovládá ten Váš termostat. U mne (mám horkovod) zapíná/vypíná pouze oběhové čerpadlo. Teplá voda z výměníku se mi i při vypnutém čerpadle trošku tlačí nahoru a radiátory topí. V normální zimě to je zanedbatelné, ale při těchto teplotách to topí zbytečně. Takže s tím mám taky problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honz
Datum: 28.02.14 22:31

vytápění centrální, měřiče spotřeby na jednotlivé jednotky (teplá, studená voda, teplo), topná tělesa Korado, centrální programovatelný elektronický termostat v obývací místnosti, termostatické hlavice
radiátory jsou značky Korado, typ VK

Od: honz
Datum: 01.03.14 21:07

Dobrý den,

No já nevím ale asi nějaké čerpadlo a zda je v domě či někde jinde to nevím.Na chodbě je jen měřák a když je radiátor otevřený nad 3ku kde je modrá tečka tak to topí ikdyž by nemělo (ikdyby to tlačilo teplou vodu) ale na měřáku se to točí a přibejvá-přitom je to z jižní strany vyhřáté na 24-nastaveno mám 21.

myslel jsem že je to špatně zapojené-je tam COM(hnědý) a NO - modrý tak to je snad ok.

Od: honz
Datum: 04.03.14 19:13

systém topení je následující (za předpokladu, že v pokojovém termostatu jsou baterie, v bytě je elektrika a nahozený jistič na topení a v rozvodné skříni na společné chodbě je namontovaná hlavice):

topení topí v závislosti na nastavené teplotě na pokojovém termostatu. Termostat ukazuje, zda je topení zapnuto či vypnuto
pokud termostat vyšle signál, že se má topit, hlavice v rozvodné skříni se otevře a začne proudit do topení bytové jednotky teplá voda. A opačně. Na měřáku spotřebovaného tepla při zapnutém topení se objevuje nahoře displeje černá šipka.
aby byla zajištěna správná funkce pokojového termostatu, je nezbytné, aby radiátory v obývacím pokoji byly stále otevřené. Pokud jsou na těchto radiátorech termohlavice, je nezbytné je mít neustále na maximální otevření. Pokud snížením nechcete dosahovat vyšších teplot v ostatních místnostech.

Pokud je všechno správně nastavené a nefunguje, jak popisuji, mohu se u Vás stavit při nějaké příležitosti, kdy pojedu do Kolína.

Datum: 28.02.14 17:57
avatar

V místnosti s termostatem by neměla být na radiátoru termostatická hlavice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.