1xLaksni bytový urad

Od: Datum: 28.02.14 09:43 odpovědí: 4 změna: 28.02.14 19:09
Kde si mohu stěžovat?
Bydlím v najemnim bytě městského uradu,elektřina des vedení v hliníku,dráty stejně barvy, někdy jen dva, nulak + fáze, nedá se pověsit ani lustr aniž by se drát nezlomil a nezůstal vám v ruce o pra jisticich ani nemluvím.
Koupelna malá Pokud si Sedněte na toaletu zadek máte na mise, hlavu v umyvadle, a levou ruku ve vane nezdá se mi ze by tato koupelna splňovala higienicke minimum..
Společný vodomer pro celí dům..
Když z tímto problémem zajdu na mnestky urad píseň je už několik let ta sama nemáme peníze, za sociální byt 1 + 1 platím nájem ses tisíc a za 25 let co tu bydlím tu vymnenily okna a udělaly venkovní zateplení a to tak kvalitně ze teď máme všude plíseň Jenže nic z toho bytovi urad nezajímá kde jinde si mohu stěžovat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.02.14 10:58
avatar

Dobrý den, každý úřad má svého šéfa, tak začněte tam. Ten má také šéfa a tak to poženete dál. Nebo si zaplatíte advokáta a on Vám poradí, zda je to třeba na soud.

Můžete zkusit možná i Občanskou poradnu (ta je zdarma). Ale, nejdříve si musíte asi uvědomit, že ten majitel (město) Vám pronajímá svůj prostor a za to mu platíte. Tedy, ta doba, kdy chtěl každý za svůj poctivý nájem potom veškerou údržbu zadarmo, je pryč. Kolik jste za 25 let do toho bydlení investovala Vy, že je to tam tak hrozné? Představte si, že někteří lidé si vše okolo bytu platí ze svého. Město tam investovalo částku, na kterou z nájmů určitě nevybere, tak se postarejte i Vy - bydlíte tam přeci. A plastová okna mají mikroventilaci - kdo ji nepoužívá má v bytě plíseň. To už není v silách majitele, aby na každého dohlížel. Ale, stěžovat si běžte. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.14 14:10
avatar

Kde si můžete stěžovat vám již @ben odpověděl. Jen doplním, že už jste v tom malém bytě dávno bydlet nemusel, kdybyste se o to snažil. Mohl jste si koupit lepší byt nebo postavit domek, jako to udělala spousta lidí. Ale v tom případě byste si zase neměl na koho stěžovat, že?

doplněno 28.02.14 20:14:

Vážený pane sysle, nevím, co se vám na mé odpovědi nezdá, je napsaná slušně a pravdivě. Kdyby se tazatel snažil místo stěžování na nekvalitní bydlení, tak už 25 let mohl slušně bydlet, jako řada jiných. To napomenutí bych ještě zkousnul, ale vadí mi, že jste mi právě smazal 2 bodová ohodnocení od ostatních rádců, kteří se s mou odpovědí ztotožnili. Pomalu se přestávám divit, že z poradny tolik rádců v poslední době odchází. Kimba

avatar
Upozornění od sys strejc 28. 02. 2014 15:55:00
Mírněte se, prosím.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.14 15:53
avatar

Je-li byt zdravotně závadný (plíseň) kvůli špatnému zateplení, trvejte na odstranění závad. Vše řešte písemně, zasílejte doporučeným dopisem s dodejkou. Se sepsáním Vám pomohou zdrama v občanské poradně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 28.02.14 19:09

Bydlíte 25let v městském sociálním bytě? Teď vám najednou vadí malá koupelna, vedení elektřiny. Vadí vám i nová okna (přečetl jste si k nim návod? víte, že okna mají mikroventilaci, která zabrání vzniku plísní?). Není na čase se odstěhovat jinam? Najít si nájem od "soukromníka" není tak těžké, ovšem nebude to "sociální" byt. Záleží totiž na jakého majitele narazíte, jaké kličky a háčky si třeba dá do smlouvy, jak se o byt bude starat, co všechno si nechá zaplatit nebo jestli vám prodlouží smlouvu.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.