Věcné břemeno jízdy a nový majitel

Od: Datum: 28.02.14 09:20 odpovědí: 2 změna: 28.02.14 12:57

Dobrý den,

mám dotaz ohldně věcného břemene jízdy a chůze. Vlastním soukromý pozemek přes který jezdí soused ke svému pozemku. S minulým majitelem bylo sepsáno věcné břemeno ve kterém se uvádí že auta zde mohou jezdit pouze do 5 tun, rychlostí 15km za hodinu a musí dodržovat vzdálenost 1metr od baráku. Pozemek koupil nový majitel, ten o věcném břemeni ví, ale říkal že se ptal a že to věcné pbřemeno je bez omezení. Že o žádném omezení žádná smlouva není nikde zaspána. Zatím jsem se na to neiformoval zkouším zatím takto, ale ta smlouva kterou mám doma je zapsána na katastrálním uřadu pod určitým číslem. Je to hloupost aby se s novým majitelem z věcného břeme jízdy s omezením, stalo pouze věcné břemeno jízdy? Díky z odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.02.14 09:22

S novým majitelem se věcné břemeno nemění.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 28.02.14 12:57

Záleží na tom, zda je věcné břemeno zřízeno na konkrétní osobu, tj. toho minulého majitele, pak takové břemeno zaniká, resp. s tím nemá nový majitel pozemku co do činění.

Pokud je ale věcné břemeno zřízeno na "vlastníka pozemku" tak automaticky přechází na nového vlastníka a platí dál v původním znění, tak jak je na KÚ zapsáno.

Nutno prostudovat, co je vlastně na KÚ zapsáno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.