Sousedova kanalizace přes můj pozemek

Od: Datum: 27.02.14 17:02 odpovědí: 13 změna: 28.02.14 10:24

Dobrý den,

mám dotaz ohledně sousedovy kanalizace která vede přes můj celý pozemek. jedná se o to že jsem dům koupil před 4mi roky kde ve smlouvě ani na katastru nebylo zapsáno žádné věcné břemeno. Teď jsem potřeboval udělat teréní úpravy a zjistil jsem že mi přes celou zahradu a dvorek vede sousedova kanalizační tubka která je cca 20cm pod povrchem. Navrhl jsem sousedovi ať na vlastní náklady trubku zakope cca do 60cm (tam mi už vadit nebude) s čím nesouhlasil. Co by jste mi doporučili? Montážní pěnu? nebo je ještě nějaké řešení, nechci být "svině" ale trubku si na jejím místě nemohu nechat.

Děkuji Carlosz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 17:08

Pokud je tam ta kanalizace více jak 10 let, pak se jedná o vydržené věcné břemeno...A Vy máte smůlu..(bohužel).

Tedy nejsem právník a vím že existují nějaké možnosti obrany a zrušení vydrženého věcného břemene, ale není to jednoduché.

Ohodnoceno: 0x

Od: carlosz*
Datum: 27.02.14 17:15

Děkuji za odpověď, 10. let to určitě nebude jelikož jsem při kopání našel minci která byla ražena v roce 2005. Takže když se nedomluvíme a já kanalizaci zacpu tak to je právně OK?

Datum: 27.02.14 17:20

Není, to správně.

Nemá soused smlouvu s minulým vlastníkem?

Příklad, já jsme sousedům taky povolil, aby si vedli kanalizaci přes můj pozemek a pozdější kupec to nemůže zvrátit.

Jen 20cm? to mu nezamrzá?

Datum: 27.02.14 17:25

Jestli má tak ústní, nebo mi ji minulý vlastník zatajil.

na zahradě to je cca 40cm a na dvorku max 20cm. Já bych mu jí klidně dovolil ale když ji nechce na svoje náklady zakopat níž nebo aspoň ke straně pozemku tak na něj kašlu.

Od: asd*
Datum: 27.02.14 17:36

Slušně bych mu řekl, že děláte terénní úpravy, kanalizace takhle zůstat nemůže a za něj to předělávat nebudete. Pokud chce i nadále kanalizaci přes váš pozemek tak jí buď zakope hlouběji nebo o ní přijde. Pokud by se na to vykašlal tak bych mu jí na hranici pozemku rozpojil a zaslepil. Když by ho ani tohle nerozhoupalo tak bych udělal ty terénní úpravy, překážející potrubí bych pokud možno bez poškození vykopal a dal mu před dveře s tím, že pokud si je sám znova zakope tak vám kanalizace vadit nebude (přeci jen válka sousedů není idyla).

Datum: 27.02.14 18:08

Tak jsem si začal hrát z trubkou a soused přes plot zjistil že se mu asi ucpe kanalizace. Někde vyhrabal ručně psanou dohodu z předchozím majitelem ale zároveď dodal že tedy v sobotu pošle kopáče a kanalizaci kopnou o metr dolů. Děkuji všem za rady :) . . . . . a doufám že v sobotu bude kanalizace pod zemí.

Datum: 27.02.14 17:21

No...víte na čí straně je v tomto státě právo..

Nicméně potom to budete mít o něco jednodušší...

Zkuste se domluvit...a pokud ne.., nikde to neříkejte...a jednejte.

Datum: 27.02.14 17:27

Jde mi o to že když to zadělám aby nepřišel z nějakým ouředníkem a já pak nepřekopával celý dvorek.

Datum: 27.02.14 17:31

Tak Vy o té kanalizaci nevíte...

Prostě jste stavěl parkovací stání a narazil na trubku, která podle Vás jen ležela v zemi...asi ji tam odhodil při stavbě domu minulý majitel..Tak jste ji odvezl jako správný občan do sběrného dvora do nádoby s plasty, ne? Zachoval jste se naprosto ekologicky..

Né, nejsem mrcha, ale pokud soused, který nemá VB se nechce dohodnout, proč Vy že,,.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.02.14 17:35

Jo ona to vlasně byla jen stará trubka, teď jsem si vzpomněl a né žádná kanalizace :)

Děkuji a přeji příjemný den

Datum: 27.02.14 22:01

Ahoj. Carloszi! Tuhle větu, jste sem už nemusel doplňovat. Po jejím přečtení, se mi automaticky, významně pozvedlo obočí!

Datum: 28.02.14 08:48

Carlo...toto byste udělal svému sousedovi?

Od: asd*
Datum: 28.02.14 10:24

No tak pokud by byl línej kopat a místo toho by poslal úředníka, tak by si to zasloužil ;)

Ale řekl bych že jen byl línej a představa kopání metr hluboho ho děsila natolik, že se tomu bránil jak dovedl. Když zjistil že nejmíň problémů je to kopání tak to holt vykope a bude klid.

Pak bych ho pozval na skleničku zapít úspěšný přesun trubky a omluvil se za donucení kopat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.