Tvrdnutí betonu pod vodou

Od: Datum: 27.02.14 13:12 odpovědí: 5 změna: 28.02.14 11:25

Dobrý den, včera jsem betonoval jímku ve sklepě. Teplota cca 14st. přes noc asi 5st. Jímka byla suchá. Použil jsem směs betonu, do které jsem přidal hydroizolační přísadu http://www.balchem.cz/katalog/prisady/betonfix/ v poměru dle návodu. Hustota této směsi byla tak nějak normální . Dal jsem vrstvu cca 12cm a uhladil. Dnes jsem si všiml, že v jímce na tomto betonu stojí asi 2cm vody. Prstem se beton pod vodou zdá tvrdý, naomak. Otázkou je, kde se voda tam vzala (může být z betonu vypuzená na povrch?) nebo natekla, vysrážela se ...? Ale hlavně, jestli v těchto podmínkách beton vyzraje? Nedělá v tom paseku ta přísada?

Ze zkušeností vím, že se vždy voda vsákla nebo se naopak beton vlhčil v létě.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 13:30

Beton pod vodou Vám ztvrdne. Není to žádný problém

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 27.02.14 14:05

Jesti byla jímka suchá, a teď je na betonu voda, byl beton asi dost řídký. V jakém poměru jste ho namíchal? Obecně je pravda, že beton tvrdne i pod vodou. Nesmí se ale namíchat tak řídký, aby se ve vodě "utopil".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 16:10
avatar

Jestlipak víte jak se staví betonová přehradní zeď? Povrchová vrstva nesmí vyschnout, celou dobu tvrdnutí a zrání se musí držet pod vodou, aby se na ní vytvořila tvrdá a neprostupná vrstva. Z betonu utvrdlého pod vodou budete mít superbeton.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 17:15
avatar

Trochu zjednodušené tvrzení,figurku,pro betonování pod vodou je použit trochu jiný typ betonu.S běžným typem betonu se pracuje spíše s polosuchou směsí,pokud by z toho vystupovala voda,cement ze směsi se vymáčí a vytáhne se do vrchní vrstvy.Pevnost se může snížit nad míru.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.14 11:25
avatar
Loni se mi stalo že jsem vybetonoval asi 3m2 venku a sprchlo ma to.
Tak jsem to poprašil pul kyblem cementu a zapravil..
A ten povrch je snad nezničitelnej
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.