Vkládací lišta - jak jí přidělat?

Od: Datum: 26.02.14 21:18 odpovědí: 4 změna: 26.02.14 22:07

Zdravím,

chci si doma urovnat kabeláž, napadá mě mnoho možností a vkládací lišta se mi zdá jako vhodné řešení. Děsí mě však představa hmoždinek a toho všeho vrtání. Jedná se o cihlovou zeď s už né moc dobře držící omítkou. Dá se to přidělat např lepidlem nebo nějakým speciálním vrutem? Popřípadě něčím jiným, nejlépe tak, jak se má

Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.02.14 21:35

Dobrý den, pokud omítka už moc nedrží, tak bych asi vyloučil lepení, protože se to může utrhnout celé i s omítkou. Já bych to vedl u podlahy a lištu přišrouboval k podlaze (může zároveň dělat krycí lištu koberce) - tedy v dolním rohu stěny.

Zdravím!

doplněno 26.02.14 21:51:

Neznám přesně Váš interiér (tedy tu místnost), ale pokud by to bylo estetické, tak bych tam udělal drážku do omítky pro kabeláž a zakryl dřevěnou lištou, resp.

překryl prkénkem nebo trámkem a toto kotvil do podlahy a stropu. Ostatně, když by se dělala ta drážka, tak uvidíte spáry a do nich můžete zarazit hmoždinky a tu dřevěnou lištu kotvit do stěny. Záleží na Vaší šikovnosti. Ten trámek se potom dá využít i jako nosník pro lehkou poličku nebo na něj něco zavěsit (květináč).

doplněno 26.02.14 22:10:

Nejsem elektrikář, tak to nevím. Je dost možné, že nějaká norma bude. Já se jen díval, zda to není vystaveno velkému žáru (u kamen) nebo se kabel v liště neskřípnul.

Ohodnoceno: 1x

Od: bastlir
Datum: 26.02.14 21:43

To by nebyl špatný nápad, jenže pak musí vést lišta kolmo vzhůru a tam nastává ten problém. Nevím, zda by to šlo přidělat klasickým vrutem, trochu se bojím vydrolení omítky.

Od: bastlir
Datum: 26.02.14 22:03
No nevím, nějaké zásahy do stěny se mi dělat nechtějí, proto ta lišta. Ještě by mě zajímalo jak se upevňují lišty obecně, jestli je na to pravidlo nebo zásada.
Od: zabu
Datum: 26.02.14 22:07

My jsme přidělávali lišty natloukacími hmoždinkami na SK. Vrtání s pomocí vysavače je bezprašné, a natloukání pomocí příklepu je rychlé a snadné.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.