Může upravit pozemek bez povolení?

Od: Datum: 26.02.14 18:11 odpovědí: 7 změna: 27.02.14 08:03

Mám pozemek do svahu ze sousedem a teď se rozhod že udělá noví plot. Problém je vtom že chce udělat metr vysokou podezdívku a nato plot. To by mi nevadilo ale chce to zavést sutí aby si svůj pozemek vyrovnal. A tým pádem zvedne úroveň jeho pozemku a veškerá dešťová voda končí umně. Může upravit pozemek jen tak nebo musí mít nato povolení. Nebo i můj souhlas.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mire
Datum: 26.02.14 19:19

Na tak velkou změnu musí mít úřední papír. Tady se nejedná o opravu původního plotu pokud tedy i původní plot nebyl na podezdívce), zřejmě by to mělo být na ohlášení stavby a k tomu se sousedé musí mít možnost vyjádřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 26.02.14 20:21

Trvám si na tom, že sousedé mají možnost se k tomu vyjádřit. Na netu to bylo již mnohokrát řešeno, viz např. http://www.bigmat-stavebniny.cz/cz/78.oploceni-pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 19:23
avatar

Peti, na plot mezi sousedy nepotčřebuej povolení, pokud nepřesáhne 180cm.

To že si zvedne svůj pozemek o 5,10,20,50,100cm nevadí, pokud Vám tím nezpůsobí škodu.

Takže nepotřebuje Váš souhlas.

doplněno 26.02.14 21:09:

kolego bussi, tazatel se ptá zdali potřebuje povolení. Já mu sděluji, že do výšky 180cm nepotřebuje povolení. tak zní zákon. To že bude dělat podezdívku, taky zákon neřeší.

Terénní úpravy nesmí ohrozit souseda. To jsem mu taky sdělil. Samozřejmě, že se může jít ptát na stavební úřad, je to jeho právo.

doplněno 26.02.14 21:15:

Já nepotřebuji čekat na to, až se optá. Vy si dělejte co uznáte za vhodné.

Přeji krásný večer.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 26.02.14 20:00

Podívejte se na OZ § 1013. A co když se voda dostane pod suť a podezdívka mu ujede? Být vámi zajdu na stavební úřad se poradit, co s tím.

doplněno 26.02.14 20:46:

to milancukrar, ale ten stavitel chce jít do země, ne jen nastrkat nějaké plaňky a s tím související terénní úpravy (co se rozumí stavbou?). Stavební zákon hovoří jen o oplocení, jaké? A v nejasnostech vždy se tázat, třeba by ho někdo práskl. Já se nebojím zavolat, jít na úřad ať mi řeknou jak postupují, ti tady v místě rozhodují.

doplněno 26.02.14 21:13:

Počkáme si, až se tam poptá, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 27.02.14 04:12

Operne zdi do 1m nepotrebuji uzemni rozhodnuti ani stavebni ohlaseni (§103, odst.1, pism.a)

Na druhou stranu v Obc.zakoniku je neco o tom, ze sousd nesmi smerovat destovou vodu na vedlejsi pozemek (§1019 a ten vyse zmineny §1013)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 27.02.14 04:14
Vypadl miten odkaz na ten §1019. *zed*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 08:03

Zajdu na stavební úřad a poptám se tam. Zatím dík

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.