Správcovská firma - ano/ne, doporučení

Od: Datum: 26.02.14 10:56 odpovědí: 8 změna: 26.02.14 23:17

Dobrý den.

Měl bych otázku na ty, kteří bydlí v bytě (až již družstevním nebo v osobním vlastnictví) - konkrétně mi jde o to, zda využíváte služeb nějaké správcovské firmy a pokud ano, jakou můžete doporučit.

Naše družstvo (ze kterého se dříve či později stane SVJ) má nyní jako správcovskou firmu SBD Pokrok a to je hrůza a děs - to si člověk vždy připadá, že se vrátil o 30 let dozadu... Jakmile chce člověk řešit něco detailněji, tak nejsou schopní dát kloudnou odpověď - sami mají asi ve spoustě věcí bordel/hokej a pak to podle toho vypadá...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 26.02.14 11:20

Osobní vlastnictví už lééta neexistuje. To si musíte rozmyslet sami, ano jsou SVJ co správce nemají, pak ovšem by měl být výbor odborně na úrovni, vše si zajišťovat vč. účetnictví. Cítíte se na to? VY budete vlastníky, správce si platíte, dirigujete, záleží na smlouvě, kontrole jeho činnosti, tak na co si stěžovat|?

doplněno 26.02.14 12:34:

Výbor není povinný, může to vést předseda, i cizí člověk mimo barák kteréh pověříte.

doplněno 26.02.14 14:00:

Jakmile bude první shromáždění SVJ, dejte do programu změnu správce, (mít už náhradu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 26.02.14 11:27
avatar

Dobrý den, pokud si založíte (musíte ze zákona založit) SVJ a nebudete mít žádnou správcovskou firmu, tak počítejte s tím, že se budete hádat. To by to musel řídit snad jen někdo, kdo tomu opravdu rozumí a bude se tomu věnovat (a není to legrace, když jde i o peníze). Naše SVJ má dlouholetou a dobrou zkušenost s firmou viz odkaz (je to v Praze). Mají přehled, zkušenosti a jsou i ochotní. Jinak, správcovská firma je asi lepší řešení, i když to není zdarma. Zdravím!

http://www.lbd.cz/

doplněno 26.02.14 12:04:

Nemáte zač. Tato firma je vlastně dřívější LBD (tedy vlastník našeho domu) a nyní, když máme SVJ, tak s ní pokračujeme v té činnosti správcovské. Je to stabilní firma a zkušená v oblasti nemovitostí. Lidé tam jsou ochotní, schůzky SVJ pořádají a není problém, aby se dostavil i jejich technický zástupce. Finance spravují a informují o nich.

Reklamu jim dělat nechci, tak je to na Vašem výběru. Jo, a jejich sídlo je u metra Flóra.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 11:51

Díky Bene. Obávám se, že u nás v domě není nikdo, kdo by byl schopný/ochotný to všechno vést/evidovat a je pravda, že by to nemuselo dělat dobrotu... Takže varianta správcovské firmy je v dané situaci lepší možností. Pak už je jen otázka, kterou případně vybrat... Za tip na firmu díky! Samozřejmě uvítám tipy i od dalších rádců - ať je z čeho vybírat .

Od: pu®
Datum: 26.02.14 13:14

Nedokáži poradit, kterou firmu ano, ale rozhodně poradím, kterou ne: Eloca. Neschopní, odbornost nulová (ne ve všem, ale skoro ve všem), jednání mizerné, prostě fuj. Snažíme se s předsedkyní výboru SVJ léta vyměnit, žel v domě jsou lidé ražení "lepší někdo než zase výměna" (což je dost nepříjemná záležitost, ale my bychom do toho velerády šly). Ale to sem nepatří, spíš jen píši, koho se vyvarovat. Držím pěsti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 13:37

Ze tenhle příspěvek taky moc díky - člověk na to může jít "oměma směry" - tzn. buď vyloučit ty se špatnými zkušenosti, nebo "vypíchnout" ty s dobrými zkušenostmi . Obávám se, že u nás to možná bude podobné - že také bude velká část sousedů, kteří se budou bát jít do změny a budou se "odvolávat" na to, že SBD Pokrok je "firma" s dlouhou tradicí a že tím pádej s tím mají velké zkušenosti a proč nechávat správcovství na nějaké, pro ně neznámé, firmě... Uvidíme...

Datum: 26.02.14 21:44
avatar

Zapomeńte na iluzi, že byste se jako SVJ mohli obejít bez správcovské firmy, to nikdo - ve svém volném čase a prakticky zadarmo - dělat nebude, jde o odbornou práci. Dosavadní firma asi dobrá není, takže prostě musíte "rozhodit sítě" a hledat, doptávat se a porovnávat. Poplatek firmě rozhodně není vysoký a vyplatí se.

doplněno 26.02.14 21:45:

Nechápu, v čem je problém se změnou, když dosavadní firma nepracuje k vaší spokojenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 22:47

Takovou iluzi (že by to někdo dělal ve volném čase a za "mrzký peníz") nemám. V čem je problém se změnou firmy? Je nás téměř 50 jednotek/bytů a relativně hodně starších sousedů, kteří (jak už to bývá) nejsou příliš nakloněni změnám, resp. z nich mají strach...

Od: stc
Datum: 26.02.14 23:17

My máme malé společenství vlastníků a veškerou agendu jsme taky převedli na správcovskou firmu až na jednu maličkost.

A tou maličkostí je zajišťování oprav. Ty si buď děláme sami svépomocí nebo se dohodnem na dobrém řemeslníkovi a ten to udělá. V případě, že jde opravdu o něco, co nezvládneme bychom se obrátili na správce, ale v tu chvíli musíme počítat s daleko vyššími náklady, že.

Víme jak to chodí: "Hele Franto mám pro tebe džob, tak nezapomeň na provizi"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.