Odstranění půdovky popraskání stropu

Od: Datum: 26.02.14 09:05 odpovědí: 2 změna: 26.02.14 09:48

Dobrý den, jen se chci zeptat chci odstranit na staré půdě půdovky s násypem. Prováděl to již tady někdo? Jen by mě zajímalo jak se bude potom chovat strop a jak moc to poškodí omítku s rákosem zespodu, když strop odlehčím. Mám strach že se trámy nějak prohnou zpět (nyní není vidět žádné velké prohnutí) a celkem pěkná zapravená omítka ze spoda popraská a co pak s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strop
Datum: 26.02.14 09:33

Na 100% to popraská, především po obvodu. Nedělal jsem přímo půdu, ale podlahu v patře, odstranil jsem komplet všechnu škváru.

Jen pro představu jak to mám já. Odspodu: rákosový strop, podbití prkny, 20cm vysoké nosné trámy (mezi nimi nic), na nich prkenný záklop, na něm škvára, v kuchyni jsem na ní měl cementový potěr a dlažbu, jinde mezi škvárou pár trámků a na tom prkennou podlahu.

Chce to roušku, dobře větrat a co nejméně prášit. Já to nosil v kýblech, ideální by byl shoz rovnou do zakrytého kontejneru.

Spodní strop buďto znovu opravit a nebo udělat SDK. Já u sebe budu dělat SDK, osekal jsem fabiony, ty praskají nejvíc i sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 09:48
avatar

Pane Veselý, nikdo nemá křišťálovou kouli, aby věděl, ja kto u Vás vypadá. Domnívám se, že se jedná o rekonstrukci. Nevím jak je stará stavba, nevím jak vypadají hlavy trámů, co zamýšlíte s půdou a podobně. Od toho se bude odvíjet rada.

Prováděl to již tady někdo? Ano, prodal jsem půdovky za 6Kč kus, vyndal všechny nečistoty a chtěl jsem chemicky ošetřit trámy. Nakonec jsem dělal nový strop, páč se ukázalo, že by to nevydrželo asi dalších 30-50 let.

Pokud strop popraská, můžete příští malbou opravit, nebo dáte na plochu sádroš..

Možností je mnoho, přeji dobrý výběr.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.