Co s padajícím stropem při malování

Od: Datum: 26.02.14 08:10 odpovědí: 30 změna: 27.02.14 08:50

DObrý den, nedávno jsme malovali dceři pokoj a už tehdy měl partner problémy se stropem. Malujeme stropy primalexem a už mu začal opadávat, jak po něm přejel válečkem. Nyní jsme vyhořeli a musíme pokoj vymalovat znovu. Nebylo to místo požáru, jen je mírně od sazí. Musíme jej ale znovu vymalovat a tak prosím o radu, co se stropem. Nechci ho ale škrábat, byl by to další nepořádek a nechce se nám stěhovat pryč celý nábytek. Taky nechci dávat sádrokarton, protože když se brousí, je z toho taky pěkný nepořádek. Udělám cokoliv, jen abych nemusela z pokoje vystěhovat celý nábytek a aby z toho nebyl moc velký nepořádek. Už mám totiž toho vyklizování dosti. Potřebuji jen nějakou rychlovku, abych přemalovala a strop mi nespadl na hlavu. Za každou radu jsem vděčná. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.14 08:20
avatar

Není jiné cesty, než štětkou nebo válečkem strop namočit a oškrábat. I do té vody kápnout buď nějaký Univerzál nebo rozvařené jádrové mýdlo. Fakt je to nutné.*sok* Někdy se stane, jako mi, že na oškrábaný strop, při druhé vrstvě se nesmí vzít váleček. Ten už tu první malbu trhá. Ale štětkou to jde v pohodě a bez problémů. Marné volání, musíte škrábat, když máte více vrstev a malba padá. Fakt jo!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bruk600*
Datum: 26.02.14 08:23

Tady není už co radit. Loupající se staré nátěry se musí oškrábat na štukovou vrstvu. Jiná možnost není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 08:27

a co poradit něco, čím ten strop překrýt. Co jiného existuje, než sádrokarton, o kterém vím, že při broušení dělá nesnesitelný nepořádek. Proto ho nechci, jinak jej vidím, jako nejlepší řešení, které by bylo na věčné časy. Takže co kromě sádrokartonu? Hlavně neraďte nějaké čtverce z polystyrénu :) to je děs a to mi do baráku nesmí

Od: bruk600*
Datum: 26.02.14 08:30

... tak já vám něco poradím, dete tam NĚCO...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 08:32

díky za odpověď, to by mne bez Vás nenapadlo...

Od: xart®
Datum: 26.02.14 08:37
avatar

Skuste na internetu mrknout na napínané stropy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 08:41

děkuji...moc děkuji...to by mohlo fungovat...něco takového jsem si představovala...

Datum: 26.02.14 08:57
Az zjistite cenu, tak pozvete malire a nechate to oskrabat a vymalovat :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 09:00

už jsem zjistila...na internetu píší, že 4x4m místnost 13 tisíc... :)

Od: egon®
Datum: 26.02.14 10:42

Dobrý den,

nevím odkud jste, ale za tu cenu by se to muselo pozlatit. Našel jsem např. zde:http://www.malirihudec.cz/clanky/cenik.html,

kde je to mnohem levnější a můžete si to spočítat sama ( neberte to prosím jako reklamu, jde jen o výpočet).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 10:59

ta cena byla za napínavý strop... ne za malbu...

Od: egon®
Datum: 26.02.14 11:29

Aha, to se omlouvám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 26.02.14 09:06
avatar

Pokud se loupe až po přejetí válečkem, tak bych to vymaloval štětkou, ta malbu netrhá. Ale jestli je tam už hodně vrstev, tak jedině oškrábat, po místnosti natahat folii tu pak sbalit a vyhodit, když si člověk dá pozor, tak ani nenadělá nepořádek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 26.02.14 09:26

Já vím, že jsem nebyl moc taktní, ale když chci jezdit s autem, tak tam prostě musí být motor. Tady už jste ve fázi, že se škrábání nevyhnete.

doplněno 26.02.14 09:37:

... a každé jiné pseudořešení způsobí také značný nepořádek..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 10:03

Napadá mě ještě strop otapetovat bílou strukturovanou tapetou , ale taku asi hrozí bubliny.

Přiznám se, že taky už dlouho odkládám škrábání starých nátěrů. Potom ale opravdu nesmíte v žádném případě použít váleček, který na sebe staré nátěry nabaluje, ale použijte kvalitní kulatou štětku s delším vlasem (stojí cca 600..800 Kč, ale je na celý život). Nemusíte se bát, při dobře namíchané barvě už po krátkém zácviku to ani při líčení stropu necáká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 10:10

tapetu ani vidět, tam je vidět každá nerovnost a my ten strop zrovna rovný nemáme. je to starý barák.

taky jsem partnerovi říkala, že štětkou by bylo malování lepší, ale on je zastáncem jen válečku a tvrdí mi, že štětkou by to padalo taky... a chtěla jsem taky použít řidší barvu...taky jsem byla hloupá...

Od: bruk600*
Datum: 26.02.14 10:20

Víte na váleček se to přilepí okamžitě při malování, ale po namočení štětkou a nanesení nové vrstvy barvy to jako by drží, ale staré vrstvy nátěru se odmočí, popraskají a odchlípnou. Při změně vlhkosti v místnosti se to bude nadále postuně projevovat dál a dál. Prostě stará silná vrstva už nedrží na podkladu a tak na ni není možné ani nic nalepit, nebo natřít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.14 11:31
avatar

"Napadá mě ještě strop otapetovat..."

Jestli je na stropě už příliš silná vrstva barvy, pravděpodobně Vám tapeta odpadne i s tou barvou. škrábání je jediný rozumný způsob. Všechno ostatní je jen bastl, který se dřív, nebo později negativně projeví. Trochu mi to připomíná větu z jednoho socialistického TV seriálu: "nevzhledná zákoutí zakryjeme trvalou výzdobou..."

doplněno 26.02.14 11:36:

Navíc, pokud je to od sazí, nepřekryjete to asi ničím. I když se to bude čerstvě po vymalování zdát v pořádku (pochybuju), po čase to znava vyleze. Saze jsou prevít a musí pryč. Takže nejen důkladně oškrábat, ale před novým malováním důkladně napenetrovat. Jinak se Vám budou dělat fleky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 26.02.14 11:26
avatar

Když je to od sazí, tak nevím. Ale jinak je ještě možné to zkusit nastříkat. Stříkačka na sebe nic nenalepí, aby to pak hned strhla. Ale jestli se to odchlípává a vůbec nedrží, tak by to asi sfoukávala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.02.14 14:26

Vzmužte se, když se maluje, tak se nadělá a pak se musí uklízet. Nadechněte se, vydechněte a pak šupajděte do samošky poprosit o různé krabice z vlnité lepenky. Na podlahu si rozložte noviny a letáky, za půl hodinky to máte a na ně dejte ty rozložené lepenkové krabice jako nášlapnou vrstvu. Ty pak vyhodíte a nebude takový svinčík po malování.

Ještě k nábytku. Sestěhujte si ho od stěn tak, abyste k nim mohli a také tak, abyste ze všech míst dosáhli na strop.

Mikroténová fólie na nábytek je výborná věc, ale má tu nectnost, že se jakýmkoliv vánkem nadouvá, je dobré na ni dát třeba také ty rozložené lepenkové krabice.

Nuž a pak stěny a strop namočíte a oškrábete to, co z nich jde samo. Jednou rukou se škrabou malba olupuje a chytá se na plechovou širokou kuchyňskou lopatku a hned se to hází do odpadového kbelíčku. Po oškrábání vám toho hodně zůstane i na podlaze, budete to rozšlapávat po celém bytě, nebo si dáte mezi dveře druhé pantofle a budete se přezouvat. Po oškrábání před malováním se dá to oškrábané i z papírů na podlaze nahrubo sebrat.

Při malování se také udělají pečlivě pruhy nad podlahou i v místech, kde je podlaha zakrytá, aby tam nezůstala nezamalovaná místa. Za den to máte hotové a světnička bude jako malovaná. Zdar a sílu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 14:35

Je mi všechno jasné...přesně tak to děláme...jen jsem z toho už dosti unavená...protože nedávno jsme malovali a pak vyhořeli... ta místnost není zas tak špinavá...jen malinko od toho dýmu...ale v rohách to jde vidět...jakoby to bylo už sto let nemalované...mám velký problém se skříní...je po celé jedné stěně a je hoooodně těžká...jde o to...že nedávno před vyhořením jsme to malovali a vše stěhovali...to dá větší práci, než to malování a úklid...na malý prostor je tam dosti nábytku...takže jistě pochopíte, čemu se chci vyhnout...nechci zkrátka vystěhovat celý nábytek...je mi zle už jen při představě odsouvání té velké skříně...vymalování je opravdu to nejmenší...a to škrábání...no...partner tvrdí, že ve stropě je i za těmi malbami rákos...atd...tak strach z toho...zda to celé nespadne na hlavu...a hlavně...neoškrábe se to do hladka...není to panelák...barák je opravdu dosti starý...a musíme udělat něco...aby se tam tak za dva dny dalo bydlet...není kde vše stěhovat...

Datum: 26.02.14 16:01
avatar

Lituji vás. Opravdu lituji. Maluji si celý život sama, jen to poslední malování dělal kamarád za mírnou úplatu v září. Ale zase jsem fit. Když mi spadly naběračky, zasádrovala jsem, nechala navrtat 4 hmoždinky, pověsila naběračky a stěnu jsem si ve velké kuchyni sama vymalovala. Na odstavování velikánské skříně se vykašlete. Dejte na ni rozložené velké krabice a pod špachtli lopatku a není to třeba zas až tak prožívat. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 15:19
avatar

Martino

doporučil bych nalepení dekoračních kazet.Mám s tím bohaté zkušenosti,20 m2 obývák přijde za materiál asi 2500.-

Pokud se tak rozhodnete,jsem s radou na vniřní poště k dispozici.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 20:03
avatar

Hlavně neraďte nějaké čtverce z polystyrénu to je děs a to mi do baráku nesmí

stačí umět číst

doplněno 26.02.14 20:05:

Citace Martiny, pozn.po Jabraku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.02.14 16:31

píšete: "ve stropě je i za těmi malbami rákos..."

Tak to chce opravdu málo namáčet. Při sundavání malby ze stropu lehce navlhčit vždy po kusech a hned oškrábat, aby prkenný záklop pod rákosem moc nenavlhl a nekroutil se, a aby omítka na rákosovém stropě nepraskala. Rákosové stropy se běžně používaly a malovalo se na ně, je to vyzkoušené, není třeba se toho bát, jen se to nesmí namáčet moc.

Jestli vám původní barva při malování zůstávala na válečku, zkuste řidší, případně štětkou, hlavně v rozích. A tam, kde je strop mastný od sazí prý staří mistři malíři do malby přidávali mléko... neznám, nezkoušel jsem to. V dnešní době se dá mastnota od sazí a různé mastné špíny například v kuchyni smýt vodou s jarem nebo nějakým podobným saponátovým přípravkem.

Až budete mít vymalované, tak se vám to bude líbit.. s chutí do toho, půl je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 26.02.14 20:20
Co třeba stropní polystyrenové kazety? Ne každému se však takové řešení líbí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.02.14 08:50
avatar

"Hlavně neraďte nějaké čtverce z polystyrénu to je děs a to mi do baráku nesmí

stačí umět číst

doplněno 26.02.14 20:05:

Citace Martiny, pozn.po Jabraku

A nejen pro Jabraku *zed*

Holt je to marný, je to marný, je to marný... *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 26.02.14 20:21

Zdravím

Ono hodně pomůže, když dáte do 10 l vody tak 2 dcl duvilaxu, použijete nějakou stříkačku, třeba od Sava a strop napenetrujete. Duvilax se vsákne do staré omítky a zpevní ji. Nesmí se moc šetřit, aby se penetrace fakt dostala dost hluboko. Působí to podobně jako klíh. Zpevní to podklad. A potom rychle natáhnout první vrstvu malby. Chce to trochu cviku a hlavně nechat penetraci a první nátěr dostatečně zaschnout. Při malování, hlavně první vrstvy se nevracet na stejné místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 20:28

Taky zdravím,

myslím, že už nepomůže ani to...jelikož je ten strop tak popraskaný a sem tam je i strop jakoby otevřený. Je tam třeba i centimetrová díra. Jak to zaschlo, tak to zatím drží. Jenže...nesmíme se toho ani dotknout. Vše by šlo dolů. Takže stříkačka, jen by se přiblížila..ze strachu by ten kus spadl. Ale za zkoušku by to jistě stálo. Ovšem asi ne zrovna u tohodle stropu. Škoda.

Datum: 26.02.14 21:52
avatar

http://www.floorencie.cz/kron…stige-collection-milano-b1203

doplněno 26.02.14 22:17:

Dobrý večer, cítím s Vámi a myslím, že nejlepší řešení by byly okladové panely mdf. Cena 20m2 cca 2600 Kč bez podkladních latí. Namém stropu byly vidět obrysy každého trámu a všech poválků (praskliny) rozdíl ve vášce stropu 7 cm. Hrubá omítka bez štuku. Panely jsem všechnu hrůzu skryl. Suchá montáž, žáné mytí a škrábání, dorovnání nerovností stropu, žádné patlání štuku. Máte-li strop rovný, nemusíte dělat krížový rošt,stačí paralelně nosné latě. Panely jsou povlakovány plastem, mají profil jako palubky a upevňují se kovovými příchatkymi. V podstatě Lego. Přeji Vám úspěch,ať zvolíte jakýkoli postup.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.