Hloubka zakladu

Od: Datum: 25.02.14 21:04 odpovědí: 10 změna: 04.03.14 22:29
Dobry den .budu betonovat zaklad pro plot 40 m dluhy .plot bude tvorit sloupky s pletivem .souused je nis nez ja proto chci beton.zaklad
otazka zni- musim udelat po celle delce zakladu hloubku 80cm?
Napado me za bych udelal hloubku jen 40-50cm a kazde 2 m by se hloubka prohlubovala na 80cm !muzu to tak udelat?dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 25.02.14 21:08

Udelal bych zaklady nasledovne. Vsude vykop 80cm, ale betonovat pouze pod sloupky, zbytek vysypat sterkem/kameny a betonovat jenom 10 cm pod zem a zbytek nahoru. Dospodu zakladu by sla dat jeste drenazni trubka, pokud je kam napojit.

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 25.02.14 21:13

Pokud kvalitní beton provážete poctivě armovacími dráty i do těch hlubších sloupků, mělo by to držet a vydržet.

Datum: 25.02.14 21:40

V učení (leta 77-80) nám tvrdili že zámruźná hloubka půdy je 60cm,dnes se tvrdí že toto je 80cm! Tak nevím.Ale osobně-Vaše řešení ušetří nějaký beton a pokud uděláte dobře,nic se nestane!

Od: ggh
Datum: 27.02.14 05:24
Dekuji za odpovedi ,nerad bych zaklad osidil ... proto jsem sem psal!tak snad to bude ok v miste sloupku radeji udelam hloubku 90cm

Datum: 25.02.14 23:26

Zdravím Píšete soused je níž než já. Pokud je hrana pozemku jakoby ve střihu , tak by se podle mne měla brát zámrzná hloubka podle toho nižšího.

Já bych to možná řešil tak , že bych udělal pouze díry pod sloupky. Slopky bych použil ve tvaru H a do nich bych vsadil betonové panely. Ty by se v tom sloupku mohly volně pohybovat a zem by mohla normálně pracovat. Nahoru potom pletivo. Zdá se mi to míň pracný a levnější. Nevím jestli jsem se správně vyjádřil , tak jsem vám našel jeden odkaz i s ceníkem.http://plotybetonove.cz/index.php?exe=7

Od: hfg
Datum: 04.03.14 04:56
Dobry den ,resil jsem muj zpusob provedeni zakladu s projektantem a ten tvrdi ze se to tak udelat nemuze ze to mraz pozveda...ze mam dudelat samostatne patky nebo jeden celek zaklad 80 hluboky!tak ted nevim kde je pravda! byl jsem rad ze usetrim beton ale za jakou cenu?tak nevim...
Datum: 04.03.14 05:48

pokud se nedostanete s betonem do nezámrzné hloubky, plot budete každým rokem po mrazech v zimě opravovat; po delší době pravděpodobně i bourat a stavět znova; mráz je sv...a a zvedá vše, i beton; známý chtěl taky ušetřit, sloupky betonoval do hloubky jenom 60cm a doplatil na to, po třech letech dělal vše znova ...

Datum: 04.03.14 09:18

Jako pozitivni pripad. Tchan ma podbetonovany plot 30 cm, dukladne proarmovany a uz je na miste prez 30 let a ani se nehnul. Takze za me kdych mensi hlouka, tak armovat a melo by to byt OK.

Od: hfg
Datum: 04.03.14 20:36
Kazdy pise neco jineh,o a,nikdo nenapise jak udelat zaklad levne ale kvalitne! Podle me kdyz udelam kazde 2.5 m hloupku 80 zbytek 40 tak to bude ok. ale dyz nekdo rekne ze to mraz zvedne tak nemam jistotu a bojim se to tak udelat...
Od: paw®
Datum: 04.03.14 22:29

Kdyz se nad tim zamyslite, tak co je paka mrazu, aby s necim pohl? Voda obsazena v zemine. Takze se musite dostat do nezamrzne hloubky a prosto vyplnit necim, co nedrzi v sobe vodu. Cili bud kamen nebo beton. Takto mame udelane ploty doma. sloupky zabetonovane normalne a mezi tim je kopane do nezamrzu, ale 50 cm je vyplneno sterkem a kameny. Vlastni beton je jenom 10 cm pod teren+ co je nad terenem. A jsou v nem 2 draty. Neni nutne podklad ni nijak hutnit, pac na tom neni skoro zadna vaha. A kdzy tomu neverite, tak michejte beton rucne a z kamenu to v zemi v podstate zdete. Tim dosahnete maximalni uspory betonu.

Jeste se na to muzete cele vyprdnoout, zabetonovat jenom sloupky a mezi tim zapustit panely. Ty bud koupite nebo zaarmujete a vybetonujete doma. Tl 10 cm, delka 120 cm, vyska 40 cm. A ty dat za sebe. Bude to levne, ale bude s tim hybat mraz a budete to muset co 10 let porovnat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.