Doporučíte sušičku do domácnosti?

Od: Datum: 25.02.14 17:44 odpovědí: 7 změna: 26.02.14 14:15

Dobrý den, poradte někdo sušičku do domácnosti a zda je vůbec jako spotřebič přínosem? Jde mi hlavně o ulehčení práce s žehlením. Manžel nosí do práce každý den košili a nebo triko s límečkem a to žehlení je hrůza. Tak přemýšlím právě nad sušičkou. Máte někdo zkušenosti? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 17:56

Bral jsem to jako zbytečnost, ale od té doby, co sušičku máme, se nám nestalo, že by byl plný koš na prádlo a naopak máme plné skříně. Naprosto ideální v případě, že se prádlo nakupí třeba po dovolené. Sušička funguje nezávisle na tom, že venku prší a je vlhko. Večer přijdu domů, stihnu vyprat, usušit a ráno si můžu vzít prádlo klidně znovu. Když naše malá dcera nezvládla v noci záchod, druhý den jsme vše včetně přikrývky vyprali, usušili a večer v tom zase spala.

Akorát pozor na to, že ne všechno prádlo se může sušit, i když jsou dnešní kondenzační sušičky šetrnější, energeticky úspornější a používající nižší teplotu sušení. Prádlo usušené je potřeba za tepla hned poskládat, nechat položené třeba na žehlicím prkně do vychladnutí a teprve pak schovat. Většinu není potřeba žehlit, pokud se spokojíte s tím, že to nebude vypadat přímo tak, jak po vyžehlení horkou žehličkou. Ale vzhledem k tomu, že prádlo vypadá po 10 minutách nošení stejně, ať už jej vyžehlíte nebo usušíte v sušičce, je to jedno. Vybavenější sušičky disponují i programem na košile, nicméně je u toho poznámka, že i tak bude pravděpodobně potřeba přežehlit alespoň límečky. Nevím, košile nenosím, na ostatní věci je to ale super. Ještě uvidím, co účet za elektřinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 21:13

Bral jsem to také původně jako zbytečnost, ale máme dvě děcka a především v zimě, kyž není možné sušit prádlo venku je to velká úleva. Není potřeba taková zásoba oblečení, za odpoledne je vše vyprané i vysušené. Spořeba je jasná, cca 4 KWh na plnou várku (cca 20 kč) u obyčejné sušičky a cca 2..2,5 kWh (10 ..12 Kč) u sušičky s kompresorem. Super j etaké strčit si před koupáním na 5 minut do sušičky ručník a pyžamo a zachumlat se pak do teplého a voňavějšího.

Ale že bych šel do práce v nevyžehlené košili jen ze sušičky, to tedy ne, tak pěkné to zase není. Ale to snad není žádná hrůza. S napařovací žehličkou s keramickým povrchem je radost žehlit pánskou košili (nabíraná ženská halenka je horší). Je to něco jako aktivní odpočinek, člověk si při tom může duševně krásně odpočinout. Navíc bych takovou práci manželce nesvěřil. Ženské na to nemají trpělivost, hlavně aby to bylo rychle a klidně přehlídnou nějaký sámeček. :) Jak se říká, když chce člověk něco udělat pořádně, musí si to udělat sám. Takže u nás žehlím všem já. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janete*
Datum: 26.02.14 11:50

Dobrý den, tak to manža by šel raději klidně v té nevyžehlené a i klidně z pračky než aby vyžehlil sám :( Ono je tak něco jiného vyžehlit pár košil a trochu prádla, než právě pro celou domácnost včetně hadříků pro dítě. A to já si zase raději aktivně odpočinu někde v přírodě s rodinou než abych aktivně odpočívala u žehličky Proto právě ušetření času díky sušičce. Ale každopádně děkuji za zkušenosti!

Datum: 25.02.14 21:39
avatar

Kdysi dávno jsem byl pro myčku, polovička o tom nechtěla ani slyšet. Po čase polovička vymyslela sušičku a já byl proti.Nakonec se koupilo obojí a maximální spokojenost s obojím. Takový drobnosti, jako fusekle a spodáry se už na šnuru takřka nevěší. Já jsem jednoznačně pro nákup. I když žehlení úplně neodpadne. Doporučuju si připlatit a koupit sušičku s tepelným čerpadlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda1*
Datum: 26.02.14 09:39

Sušičku neporadím, ale jinak sdělím dobré dlouholeté zkušenosti s košilemi M&S. Jsou různé látky, různé ceny, ale většina košil od nich, co mám stačí jen rychle přejet žehličkou. Stačí ždímat na 800, ne přeplněný buben a krásně se vyvěsí. To žehlení je často spíš jen tak pro dobrý pocit. Manželka u toho vždy hrozně moc nadává, ale ne proto to samotné žehlení, ale proto, že proč z takového materiálu nedělají výrobci halenky pro ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janete*
Datum: 26.02.14 11:58

Jéé, tak to jste mne potěšil. Zrovna jsem u nich koupila 2 košile. Ještě jsou zabalené...dárek k svátku, tak jsem zvědavá, jestli budu taky spokojená po tehle strance. Manža potřebuje extra prodloužené košile a je trochu problém sehnat, tak jsem byla ráda, že jsem u nich sehnala.

Od: jarda1*
Datum: 26.02.14 14:15

nosím košili prakticky každý pracovní den. Ono žehlit košile, které vypadají, jak kdyby krávě vypadly z huby je fakt peklo, s tímto s Vámi opravdu soucítím. Na druhou stranu pro chlapa by nemělo být zatěžko být schopen si košili vyžehlit sám a nejít ve zmačkané. Ty z M&S s "easy" údržbou jsou super, ale co košile to trochu jiiná látka. Já je kupuju roky, takže vím, že některá se mačká více, některá méně, ale všechny zpravidla jdou velice lehce vyžehlit a člověk vypadá pak i celý den skoro jak ze škatulky a ne, jak když vypadne té krávě z huby.

Ale jinak kdybychom neměli kde sušit prádlo (na půdě) tak o sušičce uvažujeme určitě taky. Ale bacha na účet za elektřinu, ideál je mít dvojtarif jinak je to "na mašli". Alespoň u nás by to tak bylo, při naší četnosti praní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.