Krádež pletiva z plotu

Od: Datum: 24.02.14 13:20 odpovědí: 5 změna: 24.02.14 20:24

Krásné slunečné pondělní odpoledne,

rád bych se tu zeptal na vaše názory. Za vesnicí, v okolí polí, sadů atd., mám zahradu (pole s japon. topoly) já a známý. Ani jeden nebydlíme na této vesnici. Oba jsme na podzim pozemky plotily - dřevěné kůly a lesnické oborové pletivo.

Nyní jsem byl zkontrolovat pozemek známého (je v zahraničí) a zjistil jsem, že mu někdo odstříhal jednu stranu plotu. Prostě pletivo chybí - na kůlech mu zbyly jen zbytky pletiva. Tipujeme, že to byli sběrači kovů.

Ted se děsím, kdy to čeká mě (mám pletivo s esilnějším drátem).

Je proti tomuto vůbec nějaká ochrana? (elektřina není zavedena) Vyplatí se volat policii?

Co by jste dělali na mém místě?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 13:32
avatar

Oznámil PČR v každém případě, může se i pachatel sehnat, ale z toho stejně asi nic nedostanete. Jinak častější kontroly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.02.14 13:36

Názor .. lidi lžou a kradou. Zda se vyplatí volat policii víte přece vy, jaká byla způsobena škoda. Zajisté že můžete. A už jste se byl podívat ve sběrně? Jakou si představujete ochranu, pokud je to mimo obec, třeba fotopast, sirénu, psa, pasti?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 24.02.14 13:37
avatar
Známý to řešil na oplocení pole, pletivo natřel nepravidelně žlutou barvou, od te doby se neztratilo, je snadněji identifikovatelne. Zaručena ochrana to ale samozřejmě není...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 13:47
avatar

nahlasit muzete , mozna to benga nekde ve sberne najdou , mozna si to nekdo ukradl pro svoji potrebu , toto chranit nic moc nejde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 20:24

Ahoj. Ten tip, na nátěr více viditelnou barvu je docela dobrej. Nebylo by marný, ten stávající plot doplnit do něj zašmodrchaným ostnatým drátem. S tím se potom dost nepříjemně zachází. Mě to docela zafungovalo. To si jdou potom magneti, pro něco méně bolestně dostupného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.