Napojení na umělohmotný vodovodní rozvod

Od: Datum: 24.02.14 12:47 odpovědí: 4 změna: 25.02.14 14:26

Chtěl bych přivést vodu do kombinovaného plynového kotle napojením se na stávající umělohmotný vodovodní rozvod. Nevím jak na to. Šlo by to napojením "T"? Poradíte mi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 13:31
avatar

Šlo proč ne střihnot v místě napojení a vsadit T kud a pokračovat dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 13:48

Já bych si pozval nějakého vodaře a pobavil se s ním, jak to nejvodněji vyřešit.

Rozhodně to nepude vložením T-kusu do přímé trubky. Leda, že bys měl trubku taženou volně v prostoru a dokázal bys deformací trubky vytvořit místo pro nahřátí a spojení jednotlivých kusů trubky s T-odbočkou.

Pokud je to ve zdi a máš obnažený pouze kousek plastové trubky, tak tam bych to nepřerušoval.

Raději bych našel nějakou zatáčku s kolenem 90° a tam bych zkusit zamontovat T-kus místo toho kolena. Ale musíš dát pozor na to, že při svařování a montáži se jednotlivé trubky trošku zkrátí.

Ještě mne napadlo na rovném úseku tu trubku dvakrát rozříznout a na každý konec osadit koleno 90°. Tím vylezeš ven ze zdi a na trubce vytvoříš něco jako kompenzátor. Tam už si potom můžeš namontovat tvarovky podle libosti. Jak to bude vypadat ve výsledku, to si musíš představit sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.14 14:26

Výborná rada, děkuji za ni. Část trubky kde má dojít k napojení je ve zdi a ten kompenzátor schovám do zdi bez větších potíží. ještě jednou díky za radu.

Datum: 24.02.14 18:53

Na napojení na stávající umělohmotný rozvod potřebujete speciální nářadí. Dle toho z jakého je to materiálu. Pokud to jsou trubky PPR ( svařovací) potřebujete svářečku. Na ostatní umělohmotné materiály buď lisovací kleště a nebo další přípravky. Tím chci říci , že pravděpodobně budete potřebovat profika , který toto má. Polyfuzní svařečka se dá i půjčit . Když s tím vydíte někoho dělat vypadá to velice jednoduše , ale nenechte se zmýlit. Všechno má svý. Pokud si to budete svařovat sám , aby jste si nenadělal větší škodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.