Rozdíl Primalex a Tesco barva

Od: Datum: 24.02.14 07:56 odpovědí: 14 změna: 03.05.16 17:58

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s nátěryvnitřních omítek z Tesca. Potřeboval jsem vymalovat sklep a koupil jsem nejlevnější Primalex Standart 7 kg za 230 kč. Včera jsem byl v Tescu a měli tam (v akci?) jejich nátěr, 7 kg za 100 Kč.

Do sklepa by mě to určitě taky stačilo,ale s tím už nic neudělám. Do budoucna budu jistě potřebovat malovat ipokoje - máte zkušenosti s použitím Tesco barev doma?

Díky za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 24.02.14 08:08

z praxe (z práce) vím, že firma Soudal vyrábí barvy, tmely,lepidla atd. pro Tesca, Bauhausy a jiné. pokud se jedná o Primalex standart, což je ta nejobyčejnější barva, tak Tesco barva horší nebude. pokud budete malovat, tak doporučuji si barvy nechat namíchat dle vzorníků odstínů

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 24.02.14 08:22

Při malování není nejdražší barva, ale váš čas na přípravu pokoje pro malování, vymalování, úklid a také kvalita a trvanlivost výmalby. Proto se vyplatí koupit kvalitní značkovou barvu.

Zkušenost z výmalby v zaměstnání. Firma chtěla na malování co nejvíce ušetřit a tak práci zadala malíři, který se také snažil nabídnout za výmalbu dobrou cenu. Ušetřilo se, na malování se podle nápisů na kbelíčích použila barva M...ř a výsledek hnusný. Nekrylo to, stíralo se to při každém otření o stěnu a za rok se tedy malovalo znovu a pořádně Primalexem Plus. Podobně dobrá byla před lety i zkušenost s Primalexem z Makra, ten byl dokonce voňavý.

Od: host
Datum: 24.02.14 08:31

egone, ještě pár rad k malování (když už jsme v poradně). Nesnažte se ušetřit za každou cenu, ale rozumě.

Kupte si kvalitní malířskou štětku. I když vás cena ohromí, je to méně, než byste dal malíři za práci. A ještě další potřebné štětky - zárohák se hodí do nepřístupných míst a jiný, plochý štětec široký například 2" nebo i víc na místa, kde se nedá širokou štětkou a kde stačí menší štětka.

Kbelíček od barvy nevyhazuje, dobře ho vymyjte, hodí se na spoustu věcí, například na ředění barvy. V jednom kbelíčku máte koupenou barvu a ve druhém naředěnou na práci. Až budete malovat i pokoje, koupíte si třeba 15 kg kbelík barvy a druhý se vám bude hodit na naředění a lépe se vám s ním poleze po štaflích.

Datum: 24.02.14 09:29

Dobrý den, předně bych upozornil, že nejsem profík, ale doma si maluju sám. Používal jsem Primalex Plus a loni jsem zkusil koupit v OBI barvu Malíř Plus - čevený. Je to podstatně levnější (v akci za 200,- 18kg barvy), ale je na druhou stranu poněkud řidší. Měl jsem trochu obavu a zjišťoval jsem si na netu co je to zač a našel jsem, že to dělá pro tento market f. Kesmal. Jinak vše bez problémů a oproti Primalexu je to znatelná úspora. Nevím tedy co měl tedy rádce "host" na mysli (a jaké úmysly) , když nedoporučovat barvu M...ř ... a taky pozor na Primalex z Marka

Datum: 24.02.14 10:29

Tesco nemusíte ředit je tam třetina vody a proto je levnější

Od: honzik*
Datum: 24.02.14 11:05

buďte opatrný. Levnější věci často nebývají nejvýhodnější. Možná zkusit koupit jedno malé balení a vyzkoušet a pokud budete spokojen - s kryvostí, s komfortem nanášení (nebude to děsně stříkat okolo) a nebude se to stírat, běžte do toho. Jinak doba je zlá v tomto, že člověk se lehce spálí. Také bych to viděl, že je to naředěno. Spálil jsem se takto s patronami tesco do filtrační konvice. Ty tesco jsou sice levnější, ale funkční náplně je o 1/3 méně, než v dražším originálu. Jak jsem zjistil až bohužel doma po zakoupení a to jsem nekoupil jednu, ale hned trojbalení.Takže ve výsledku horší funkce. Dost jsem si nadával.

Od: repe
Datum: 24.02.14 10:37

Dávat Primalex do sklepa je vyhazování peněz, určitě stačí Malíř, ale do pokoju alespoň Primalex standard.

Od: fifky
Datum: 03.05.16 17:58

Určitě je Malíř o třídu lepší než primalex standard. Z vlastní zkušenosti a to nemaluji málo.

Od: egon®
Datum: 24.02.14 14:10

Dobrý den, díky všem.Jak jsem již uvedl do sklepa bych se nebál použít jakýkoliv nátěr, ale bohužel jsem byl v Tescu až když jsme měl vymalováno Primalexem. Ale zajímaly mě Vaše postřehy s barvami z Tesca do budoucna. To o možné řednější barvě mě taky napadlo.

Při malování pokojů zůstanu u osvědčeného Primalexu ( Plus či Polar ). Díky za postřehy

Od: jinkr
Datum: 15.03.15 18:07

Spíš bohudík. Ta Tesco barva je už těžce zředěná, tudíž vlastně vyjde dráž než Primalex. člověk vlastně platí za vodu. Takové jsou dnes obchodní praktiky, střelí tam nálepku akce, o pár korun levnější než primalex, ale ve výsledku proděláno. Navíc nekryje tak dobře jako konkurence, jediné v čem se zdá lepší než primalex standard je že je trošku světlejší, ale už bych tu Tesco barvu nikdy nekoupil... J.

Ohodnoceno: 1x

Od: carda*
Datum: 15.03.15 19:30
Za mě remal,nebo malíř. Primalex standard je proti ním šedý.

Od: profik
Datum: 14.06.15 13:29

Nebrat nic neušetříte. Barevné stěny jsem díky této barvě dělal 3x. Když použiji Primalex plus či Het junior,vpohodě na 2x.

Datum: 14.06.15 13:35

to nevim, nicmene, nez primalex je lepsi barva Alpine, ktera opravdu rozsviti pokoj, protoze je az o 10 odstinu belejsi nez "slonovinovy" primalex, ktery se razem stava pri vizualnim srovnani, 20let starou malbou

Od: profik
Datum: 15.06.15 11:59
Tak samozřejmě to je věc jiná. Alpina je jiná liga. Ale i cenově.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.