Existuje přechodka vřetene horní frézky?

Od: Datum: 24.02.14 01:19 odpovědí: 3 změna: 24.02.14 09:37

Mám horní frézku Challenge Xtreme s průměrem vřetene 6mm . Existuje nějaký adaptér nebo přechodka, kterou by bylo možné změnit vřeteno na průměr 8mm? Bohužel je pevnou součástí hřídele kotvy. Pokud ano, kde by bylo možno takovou věc sehnat? Převrtávat se mi to nechce, protože mám jisté pochybnosti o jeho následné pevnosti. Možná jsem tupec, ale vážně nemám páru, co s tím... Poraďte, prosím...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 05:33
avatar

Zdravím,
u horních frézek se upínají nástroje do kleštin. Kleštiny jsou výměnné. Pokud vaše frézka umožňuje upnutí pouze nástrojů s průměrem 6mm a nemáte v příslušenství další kleštinu pro průměr 8 nebo dokonce 12mm, pak řešení v redukci pro vás není (taková redukce neexistuje). Musel byste mít příslušnou kleštinu. Jestli lze u vaší frézky použít větší kleštinu poznáte tak, že těleso vaší 6mm kleštiny je poměrně silné (rozměr mezi upínacím kuželem a otvorem je znatelně větší). Jestli tam je jen slabá stěna, větší kleština by tam použít nešla.
Převrtat to ani nejde, kleština se upíná (stahuje) za kužel, takže převrtáním byste si nepomohl. Pokud nutně potřebujete používat nástroje s větším upínacím průměrem, nezbývá vám než si koupit jinou frézku, která umožňuje použít i kleštiny pro průměr 8mm a stávající stroj třeba prodat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.14 07:58
avatar

Naprostá pravda! Mám li frézu s upínáním na 6mm, tak není možné upínat větší průměry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 09:37
avatar

Bohužel maximální průměr upínanného nástroje je dám výkonem frázky a tato pravděpodobně nemá dost velký na větší mástroje. Tedy jediná rada shánět frézky v dném průměru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.