Zálohy na plyn a elektřinu

Od: Datum: 22.02.14 16:51 odpovědí: 3 změna: 22.02.14 21:05

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně záloh na elektřinu a plyn.

Nedávno jsme si koupili rodinný dům- cca 110m, podsklepený. Je to zlínský kraj. Vyměnily jsme plynový kotel-ne kondenzační, okna, zateplení v budoucnu, ale teď ne. Topíme teda plynem, i ohřev vody a plynový sporák.Jsme 3 členná rodina. Zajímalo by mě, kolik bysme teda měli zhruba dávat zálohy. Vím, že to nejde asi vypočítat přesně , stačí mi jen odhad, kolik by to mohlo být. A ještě by mě zajímalo, jestli někdo neví, kolik je u takového domu spotřeba plynu za rok, průměr. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 22.02.14 18:52

Všechny odpovědi budu jen odhady. V domě již bydlíte? Koukl jste se někdy na plynoměr? Kolik spotřebujte za den, týden, rok? Teď je počasí jako na jaře nebo na podzim, připočtěte dvojnásobek na krutou zimu a letní měsíce jen spotřeba teplé vody a vaření. Tento váš propočet bude přesnější než zdejší odhad.

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 22.02.14 19:22

Zhruba, hodně zhruba. Když si dáte zálohu 3000 tisíce, ASI to bude stačit. Já bych dal o 500-1000 víc. Je lepší mít přeplatek, než nedoplatek. Záleží taky na dodavateli plynu. To může dělata rozdíl 500-800 korun/měs.
Zároveň je potřeba teď v zimě chodit pravidelně psát spotřebu. Když vydržíte alespoň měsíc psát každý den, a potom alespoň jednou měsíčně, dokážete si ohlídat jestli neplatíte málo.

Od: mopet*
Datum: 22.02.14 21:05

Taky bych dal tak 3 - 3,5 tisíce a pokud nebudete moc hýřit tak to vyjde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.