Zateplení fasády

Od: Datum: 23.02.14 12:49 odpovědí: 9 změna: 19.04.14 12:53

Dobrý den,

vím, že se tu tu omílalo již několikrát, ale jak je to se stavebním povolením nebo ohláškou stavby při zateplení fasády u rodinného domu? Dostalo se ke mě, že prý se provedla nějaká změna v zákoně a stavební povolení je vyžadováno. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.14 21:09
avatar

podívejte nejsem odborník, ale pokud Váš dům je obyčený, tj. ne historicky cená budova např. v městské zástavbě s architerkturou k zachování, stavební povolení k zateplení myslím netřeba. Je vhodné se infomovat přímo na úřadě, kde byste stavební práce ohlašoval. Na obcích to obvykle probíhá tak, že potkáte starostu na ulici, hóknete na něj, že budete zateplovat a on pokýve hlavou . . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.14 21:47

Zateplení RD stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžaduje, neboť se jedná o stavební úpravy ve symslu příslušného ustanovení § 103 stavebního zákona. Máte však zákonnou povinnost podle § 152 stavebního zákona, mimo jiné předem informovat osoby dotčené záměrem, ohleduplnost, ... Pokud by RD stál při hranici se sousedním pozemkem a zateplovacím materiálem byste lezl do sousedova pozemku, tak zateplení provés nemůžete, nebudete-li mít právo založené smlouvou provést takové opatření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 19:04
avatar

Elisku,

"Dostalo se ke mě, že prý se provedla nějaká změna v zákoně a stavební povolení je vyžadováno"

dostala se k Vám špatná informace.

Na zateplení není třeba povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 20:13
avatar

Milane nelze zobecňovat ! nemáte pravdu, myslíte si, že budovy z konce 19. století z rustikálními fasádami v městské zástavbě prostě přelepíte polyšem a je vymalováno, nikoli. Případ tazatele to jistě není, ale je třeba přihlédnout k okolnostem. A ani plasťáky kolikrát úřad nepovolí, protože jsou prostě domy v chráněné zóně a je potřeba užít přírodní materiál a také stejný tvar zasklení a rámů jak byl předtím. Napsat, že si můžete zateplit co chcete bez povolení není správné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 24.02.14 20:48

Zrovna v tomto případě mne zajímalo povolení na dům, který není v žádné památkové zóně, ani jiném ochraném prostředí. Nechápu však, proč se ke mě tedy tato informace dostala od ředitele stavební společnosti a dále od projektanta. Někde tahle deziluze musela vzniknout. Všem Vám děkuji za odpovědi.

Datum: 24.02.14 20:52
avatar

Míro, ale zde se musí odpovědět obecně, páč tazatel neuvádí žádné omezení stavby. Nebavíme se o vyjímkách, o které se musí žádat z titulu chráněné budovy.

doplněno 24.02.14 20:53:

Samozřejmě, pokud se bavíme třeba o zateplení paneláku, tak nejen povolení, ale i projektová dokumentace, a další potřebná legislativa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edda
Datum: 07.04.14 12:46

Dobrý den,

dnes nám stavební úřad vrátil veškeré podklady. Dali jsme ohlášku, máme si dát žádost o stavební povolení ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasss144*
Datum: 24.02.14 20:49

Stanovisko UUR k zateplování plášťů staveb je od roku 2007 stále stejné.

Vzhledem k tomu, že při zateplování pláště budov mohou být prováděny různé stavební úpravy a použity různé stavební matriály, nelze stanovit jednotný postup a příslušný stavební úřad musí posuzovat každý konkrétní případ samostatně.

http://www.uur.cz/images/publ…e/uur/2007/2007-06/20_ssp.pdf str 4

Na stavební úřad byste tedy měli zajít a věc prodebatovat. Tam Vás jistě odkáží na již zmíněný § 103, kde se píše:

... pokud se stavebními úpravami nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují se posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost ...

Pokud výše zmíněná kriteria splníte, stavební povolení ani ohlášení nepotřebujete.

Tomáš, stavebni-rizeni.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Od: santafreud*
Datum: 19.04.14 12:53

Bacha -- s tím souvisí i změna půdorysu.
Geodeti si sice klepoui n ačelo, protože měří s přesností nižší, než je změna tloušťkou přidaného poliše, takže geodet není schopen tu změnu ani zakreslit, ale například u nás na Kladně mne magistrát začíná tlačit do toho, abych si odkoupil těch patnáct centimetrů chodníku, který jsem půdorysně překryl.
A v tomhle fakt nemám jasno: je to jako se střechou? Počítá se do půdorysu budovy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.