Nerozjedou se futra uříznutím spodní části?

Od: Datum: 23.02.14 08:39 odpovědí: 10 změna: 25.02.14 09:51

Měníme lino za dlažbu a rádi bychom bezbariérový přístupy, tedy se chceme zbavit dvou prahů u dvou dveří "šedesátek". Znamená to uříznout spodní železnou část futer, takovou tu hubenější spojnici pod prahem. Nehrozí tímto krokem něco? Když přece tu oblast vyztužíme dlažbou, tak by se futra nemusela zkroutit nebo něco. Omlouvám se, jsme amatéři, co se snaží vylepšit si bydlení Díky za váš názor!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 23.02.14 08:47

Tedy většinou je spodní cast futer jakoby na urovni s podlahou, kdyz jsou zazdene.takze by to stacilo predlazdickovat.ale asi to mate jinak.

Pokud mate futra radne zazdena, a dlazba bude presne nalehat na ty boky, tak se snad nic nestane, pokud nemate super tezke dvere.

Ale riziko je tu vzdycky.nejdriv si zkuste promyslet jine moznosti, ona ta vzpera tam neni na okrasu...

Ohodnoceno: 4x

Od: abcd*
Datum: 23.02.14 09:43

neznamená, ta spodní část je zalitá v podlahovém betonu nebo jiné mazanině, takže pouze dát pryč práh by mělo stačit, pokud jsou futra už zazděné, tak by se rozjet neměli, pokud by jste je teprve zazdívali, tak nejspíše ano

Ohodnoceno: 0x

Od: auto®
Datum: 23.02.14 10:59
Pokud to jsou plechova futra v panelaku ze 70.let, tak ta jsou jeste sesroubovana, ale to neni moc videt pod nanosem barvy. Nemelo by se to rozpadnout urezanim dolniho prahu.
Futer je ale mnoho typu. Fotka by pomohla.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.02.14 12:36

Zdravím . Čistě můj názor. Teoreticky by se nemělo nic stát .Kdybych to dělal já , tak bych dal před uřezáním dolů do futer vzpěru .( mohly by být nějakým způsobem napružený a mohly by se stáhnout ) Po uřezání poznáte na té vzpěře jestli se po uřezání futra stáhly. Pokud ne tak můžete vesele pokračovat s dlažbou. Pokud ano , tak bych tam tu novou vzpěru nechal dokud bych nezadláždil a nezaspároval.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.02.14 12:46
V panelaku preci jenom opatrneji hlavne pokud jsou to ta sesroubovana futra.. pod tim prahem (zelezem) je vetsinou vedena elektrina. At neni pote prekvapko.
doplněno 25.02.14 07:13: A zase jsem cetl malinko lepe. Futra 60... to budou nejspis do koupel a wc. A asi tam bude jadro z umakartu. U tech byva vyssi zelezny prah co jsem si vsiml.(tam draty nevedou) ale opet a zase jen dohady a odhady
Ohodnoceno: 3x

Od: auto®
Datum: 24.02.14 21:59
Zalezi asi na typu panelaku. Ja jsem pod prahem draty nikdy nenasel a
par futer uz jsem vylamal a vytrhal.

Od: hop®
Datum: 24.02.14 22:32

Dejte více info a foto futer, jinak lze jen plácat možné i nemožné teorie...
A zkuste spolupracovat, jestli rady opravdu potřebujete...

Datum: 24.02.14 22:54

Dělal jsem v paneláku novou příčku s novýmmi futry (pro zazdění). Problém je v tom, že jelikož je zárubeň určena pro zazdění a prahová spojka pro zalití do betonu, tak jsou o něco vyšší. Musel jsem tedy spodní část uříznou a futra ještě zkrátit. Dalo trochu práce je přesně osadit, ale povedlo se. Nic se nekroutí, nic se neposunulo. Na podlaze je plovoučka. Během vyzdívání jsem měl mezi futry dřevěnou rozpěru.

Datum: 25.02.14 07:52

moli, záleží jaká futra a jak jsou zapraveny. Hodně poradů stále píšou o paneláku. opravdu jsou v paneláku? Vyrábějí se futra na čistou podlahu a na zabetonování. Asi máte na čistou podlahu, jinak by byl spodní okraj v betonu. Nevím jaká máte futra, ale ty co o nich píšu se běžně odřezávají, páč spodní profil je jen přepravní výztuha, která tam může, ale nemusí být.

Pokud jsou futra dobře zapravena, nic se nestane.

doplněno 25.02.14 11:06:

moli, i kdyby se časem futra někam pohnuly, tak i to lze napravit..

Ohodnoceno: 2x

Od: moli
Datum: 25.02.14 09:51

Děkuji za rady všem! Bydlíme v domečku. V koupelně byla oproti kuchyni podlaha vyvýšená, tak jsme ji snižovali. Spodní část futer jsme tedy už říznuli, když se tu tvrdí, že by se nic stát nemělo ) Futra jsou OK, nezkřivila se (zatím a už asi tak zůstanou. Zedník je kdysi před desítky let zazdil dobře...

Když jsme bydleli v paneláku, tak jsme také měli pod většinou prahů elektřinu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.