Plynový ohřívač vody a reklamace baterií

Od: Datum: 21.02.14 20:07 odpovědí: 4 změna: 21.02.14 23:40

Dobrý večer,

1) dá se, prosím, vybrat plynový ohřívač vody podle toho, při jakém proudu vody se zahájí její ohřev? Sháním takový, kde se voda začne ohřívat již při velmi malém proudu vody, který pustím kohoutkem.

Máme zatím Moru a zdaá se mi, že je strašně neúsporná, protože musím pustím vodu na co nejsilnější proud, aby se začla ohřívat a po zeslábnutí vydrží teplá jen chvilku a musím vodu zase otevřít naplno.

2) Dá se reklamovat páková vodovodní baterie pro mnohem vyšší spotřebu vody, nežli u klasických baterií? Já vím, že to zní trochu jao hloupost, ale podle mě to hloupost vůbec není. Jenže není jak to dokázat, že jste vodu nepoužili na něco jiného. Mám novou pákovou baterii, která má strašně malý rozptyl poloh proudu vody, takže když se nesoustředíte, odteče Vám víc vody a benevolentní členové rodiny pak způsobí, že Vám přijde účet za vodu, který je za rok 2,5 krát vyšší, než v jiné roky, jako se stalo nám.

Strašně mě to překvapilo, ale je to pálka za vodu neskutečná. K čemu si pořizuji nový ohřívač za starou karmu a úsporné baterie, když mě mají ožebračovat..

Co tomu říkáte? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 20:22
avatar
1. v omezené míře ano, ale zázraky nečekejte
2. ne...a upřímně se nestačím divit, co vše lidé chtějí reklamovat.Zvláště když úspora je možná jen tím, že si "srovnáte" ty "benevolentní" členy rodiny
Existují samozřejmě velmi propracované úsporné armatury a baterie.Ale logicky čím dokonalejší, tím dražší..a někdy až tak, že by se Vám to nelíbilo.
doplněno 21.02.14 20:40: P.S. A u 2,5 násobné spotřeby bych hledal chybu ještě někde jinde.A jaká že je tedy ta spotřeba a pro kolik lidí?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 21.02.14 23:40

Za 1 rok 14 900,- Kč za 3 členy rodiny.

Od: jezevecmoudry
Datum: 21.02.14 20:23

S tím ohřívačem absolutně nemám páru, ale k tý baterii bych zkusil na konec kohoutku namontovat takovej ten bazměk, co vodu mísí se vzduchem, rozšiřuje proud a šetří vodu - třeba tady :

http://www.tescoma-hrnce.cz/t…c-vody-chromovany-presto.html

Minimálně bych to na tvém místě zkusil, nestojí to skoro nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.02.14 20:28
avatar

1) jsou ohřívače s různými parametry, dnes je snadard "karma" bez věčného plamínku, ale to asi víte.

2) do baterií lze montovat různé omezovače průtoku, od perlátorů na výstupu po různá sítka se zmenšeným průměrem otvoru na vstupu. Jako perličku uvedu jednoho "kutila domácího", který měl na vstupu nástěnné dřezové baterie jako omezovač dvě provrtané mince...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.