Postup realitní kanceláře

Od: Datum: 21.02.14 16:43 odpovědí: 4 změna: 22.02.14 00:25

Dobrý den,

máte nějaké zkušenosti s realitkami od té doby, co platí nový občanský zákoník? Už 14 dní čekáme na smlouvu o pronájmu bytu. Stěhovat bychom se měli 1. 3. 2014. Makléř se vymlouvá na právničku, která má zpracovat smlouvu podle nového občanského zákoníku. Je tento postup normální?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrf*
Datum: 21.02.14 17:11

Smlouvu přece můžete navrhnout svojí a poslat přes RK pronajímateli, zda s takovým textem souhlasí.

Jinak je to čirý amatérismus, zákoník byl schválen už před rokem a normální advokátky už dávno mají nové vzory. Nehledě na to, že si ji může stáhnout z právnického systému, který nepochybně má

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iowd
Datum: 21.02.14 17:31

Normální postup je ten, že podepíšete nájemní smlouvu s vlastníkem nemovitosti. K pronájmu bytu nepotřebujete realitku. Výmluvy na NOZ jsou jen výmluvy, protože máme již půlku února. Tedy RK za 1,5 měsíce nic nepronajala? Smlouvu stejně určuje vlastník, nikoliv realitka. Raději kontaktujte přímo vlastníka nemovitosti, možná budete překvapeni. Pokud jde o obecní byt, obraťte se na příslušný úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simba
Datum: 21.02.14 17:57

Byt je v osobním vlastnictví a kontakt na majitele nemám. Také mi to přijde jako výmluva a přijde mi nefér za takové průtahy dávat ještě realitce provizi.

Datum: 22.02.14 00:25
avatar

Předpokládám, že realitka Vám kontakt na majitele nedá. Zajděte si odpoledne nebo podvečer do domu s bytem a od sousedů si vyžádejte kontakt na majitele bytu. Pak se dohodněte přímo s ním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.