Demolice nebo nechat spadnout - stavební úřad

Od: Datum: 21.02.14 07:37 odpovědí: 3 změna: 21.02.14 17:12

Mám stodolu vedle baráku, stodola je ve špatném stavu a obejdeme se bez ní, takže bychom ji chtěli zbourat. Bohužel je namalovaná na katastrální mapě a je vidět atd., zkrátka nechce se mi ji jen tak zbourat a doufat, že na mne někdo, zejména stavební úřad, nevlítne. (Znáte to, dobří sousedé atp.) Zbourat ji bude jednoduché, ovšem daleko nákladnější a složitější bude ten úřad kolem toho. Stavebnímu úřadu se musí dát žádost o povolení odstranění stavby (poplatek) jejíž součástí musí být dokumentace bouracích prací (projektant, min. 2tis. Kč) a musím k tomu sehnat stavební dozor (poplatek). Až se to zbourá, tak nevím, jak se to řeší dál třeba na tom katastru, jestli ještě nový geometrický plán (min. 4 tis.Kč), nebo nevím, tak daleko už se mi nepodařilo informace získat.

A teď konečně k otázce. Co když stodola sama spadne ( , ale ona k tomu vážně daleko nemá), jak se to potom řeší úředně? Není ten úřad kolem toho jednodušší a levnější, než demolice?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.02.14 09:10
avatar

Dobrý den, nikdy jsem nic podobného neřešil, ale jako vlastník bych měl obavu, že v případě spadnutí stodoly budu popotahován za zanedbání péče nebo také obecné ohrožení. Navíc, tam bude hromada trosek, kterou bude nutno stejně odstranit (materiál) a úředně "odepsat" (i na KN). Raději bych volil cestu přes demoliční výměr od stavebního úřadu a materiál nabídnout např. za odvoz. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 21.02.14 14:22

Normalne bych to shodil a na miste stodoly postavil mensi kulnu ze zbouraneho materialu. Kdyz by se nahodou sousede ozvali, tak podate dodatecnou zadost o demolici. Zalezi jake mate vztahy se sousedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.02.14 17:12

Počkala bych na pořádnou vichřici s lijákem a stodole pomohla ke zřícení (alespoň z části). Vše vyfotila, zapsala si datum a čas vichřice. V tomto případě nemůžete mít čas na papírování, musíte zabezpečit stodolu proti úrazu druhých. Pokud stodolu máte pojištěnou, mohla by přispět pojišťovna, ale v tomto neporadím. A jak píše rádce - postavila bych malou stodolu ze zbylého materiálu. Když vás někdo napráská, dodatečně vyřidíte papíry.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.