Chemická injektáž zdiva - praktické zušenosti

Od: Datum: 21.02.14 00:25 odpovědí: 9 změna: 02.03.16 23:27

Chtěl bych Vás poprosit o názor na hydroizolaci zdiva pomocí chemie, tzv chemické injektáže. Jde mi zejména o funkčnost a životnost tohoto řešení. Současně mi není jasné, jak se řeší návaznost této hydroizolace na hydroizolaci podlahy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 09:23
avatar

o jaké zdivo se jedná? co to je za stavbu? prozatím málo informací; dá se odpovědět všeobecně, ale to neřeší problém

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 21.02.14 12:37
Jedná se o stavbu RD, stáří cca 50 let, zdivo tl. 450 mm, plná pálená cihla.
Datum: 21.02.14 13:41
avatar

ga, podle odborné literatury je chemická injektáž v učinosti mezi 20-80%, dle použité technologie a materiálu. Samozřejmě důležité je i použitá chemie a ošetření po injektáži.

Klidně se může stát, že firma provede injektáž, po roce a půl nebude moc výsledek vidět, sdělí, že je velká vlhkost a musíte počkat na pomalé vysušení a po dvou a půl letech Vám řeknou co?...

není návaznost lepenky a injektáže...

100% účinnost má jen dodatečné vložení vodorovné hydroizolace (jakoukoliv metodu)

Spousta lidí po několika letech dělala dodatečně hydroizolaci, někteří se smířili s lepším stavem..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.14 16:51
avatar
Chemicka hydroizolace se provádí u problémového smíšeného nebo nepřístupného zdiva. Ideální pro vás je klasická dodatečná hydroizolace. Jestli máte koruny na víc, nechte si tam narazit nerezové plechy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanpancho1
Datum: 21.02.14 17:00

Souhlasím,dělal jsem pokusy pře rokem a půl,Zdvojnasobil jsem požadavek návodu a výsledek je takřka nulový.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 21.02.14 22:34

Máte ode mě bodík.

Vše je to o penězích, injektáž samozřejmě vycházela na slušné peníze za málo práce, ale pokud nezaručuje 100% účinnost, pak bude dobré dát na Vaši radu a připlatit za běžné řešení.

Jen bych měl ještě doplňující otázku. Jak se napojují plechy s hydroizolací podlahy oproti lepence?

Datum: 21.02.14 17:14
avatar

Nemám zkušenost jak dlouho ,ani nwn značku či výrobce!Ale dělali jsme opravu starého mlýna (pro zajímavost,první zmínka nekdy ze 7? či 8? století? na trámech krovu vysekaný letopočet ,některých, samozřejmě nemusí být směrodatné, 17 a něco,je to pár let!),ve sklepech ,cca1m od čisté vývrty s hydroizolací.Na jaře při rozvodnění Nežárky vše OK,ale jen do té doby než hladina vystoupila nad tuto dodatečnou izolaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 08:59

Řešil jsem to skoro rok při rekonstrukci starého 100 letého baráku, který stojí v oblasti s vysokou hladinou spodní vody. Nakonec jsem se rozhodl do chemie nejí. Hlavní důvody byly následující

- nejistá účinnost (udává se max do nějakých 80%)

- ne moc dlouhá životnost (dle toho co jsem dohledal se hovořilo o nějakých 15 - 30 letech)

- vysoká cena (chemie je drahá jako pes a je s tím dost práce)

Jinak k izolaci podlah se to napojuje tusím bitumenovými stěrkami. Každopádně já jsem nakonec zvolil vrážení nerezových plechů a zatím nelituju...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yuri
Datum: 02.03.16 23:27

Pakliže by jsme se bavili o účinnosti injektáže, záleží především na správném zvolení místa aplikacena a skladby zdiva. Například: pokud by jste injektoval zdivo smíšené u kterého se často vyskytují kaverny a injektáž by byla metodou vodní báze, tak výsledek bude ze 100% nejistý. Jelikož při tlakování koncentrátu s vodou do zdiva by mohlo docházet k průtoku izolační látky kavernou a zdivo by nemohlo být nasyceno v celé tloušťce a ani v jeho šíři by nedošlo ke kompaktnímu propojení jednotlivých vrtů mezi sebou. Tím pádem by docházelo ke stálému transportu kapilárně vzlínající vlhkosti zdivem a stálému zavlhání konstrukce domu. Nejúčinnější metoda injektáží proti kapilární vlhkostě je silan/siloxanovým krémem. Nasycování zdiva probáhá ve dvou účinných fázích a to při rozpadu krémové konzistence na fázi siloxanového oleje a silanových par.Olejová fáze proniká vodivými kapilárami do zdiva, kde reaguje s bazickými radikály podkladu a vytváří hydrofobní polysiloxany, které brání kapilárnímu vzlínání vody do konstrukce objektu. Silanové páry pronikají vzdušnými kapilárami a póry ve zdivu a jako nejmenší křemičité částice se dostávají i skrz nejužší póry do ještě většího radiálu kolem vrtu, kde se opět při styku s oxidem uhličitým mění na polysiloxany.

Jedná se o metodu šetrnou k mechanicko-fyzikálním vlastnostem objektu a doporučovanou u opuky, pískovce nebo vepřovice. U těchto "dědečkovských stavebních materiálů", nesmí dojít k nadměrnému vysušení aby nedošlo k destrukci a následnému rozpadu jejich struktůry.

Životnost této metody je 30 let a pakliže si uvědomíme že není jen jedna metoda odvlhčení tou "univerzální metodou", pochopíme, že sanační opatření proti vlhkosti ve zdivu by mělo být vždy v kombinaci s jinou metodou odvlhčení.

Pokud máte zdivo cihelné ( pálená cihla ) s průběžnou spárou, tak ano, nerez plechy jsou věčné. Jenže pozor na vhodnosti použití těchto nerez plechů. Ne vždy jsou vhodnou vodorovnou hydroizolací!

Životnost injektáží konkrétně u silan/siloxanového krému je zpravidla 30 let

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.