Přehoz na postel proti psovi

Od: Datum: 19.02.14 18:45 odpovědí: 27 změna: 17.05.14 00:46

Dobrý večer, nemáte někdo radu - potřebovala bych nějaký velký a těžký přehoz na postel. Těžký proto, že mám psa, který rád leze do mé postele, když nejsem doma. Bohužel ho nemůžu zavřít někam jinam nebo mu přístup nějak omezit. Proto bych potřebovala nějaký přehoz (napadl mě i nějaký igelit ale mám postel 160x200 tak to by bylo asi dost složité a blbě by se to umísťovalo...). Potřebovala bych aby byl opravdu těžký, aby ho nemohl posunout. Umí totiž jinak deku posunout hlavou nebo hrabáním a pak se válí v povlečení a ušpiní ho. Nenapadá vás nějaký přehoz nebo případně teda látka, která by šla použití - nebo to vyřešit nějak jinak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 19.02.14 19:11

Měli jsme psa, který lezl do postele. Pokud jsme byli doma, tak si to nedovolil. Vyrobili jsme mu vlastní menší postel,měl svojí matraci, na matraci prostěradlo, povlečenou péřovou peřinu s polštářem. Dostal i stejné povlečení, jako měla postel do které lezl. Každý týden se mu povlečení pralo. Asi měl rád tu vůni aviváže *smich* . Od té doby, co měl svojí postel, do cizí postele nikdy nevlezl. Když lezl do postele, každé ráno se na postel dala bedna s učetnictvím. Odpoledne bedna spadlá na zemi a pes s vyvaloval v posteli. Zkuste mu udělat svůj vlastní pelech,aby věděl, kde má své místo. Než půjdete do zaměstnání, dejte na postel nějaké věci, třeba to pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 19:35

No on si to dovolí i když jsem doma, ale hned ho vyhodím. Má svůj pelíšek, dokonce může spát i na křesle. A bohužel ať tu mám věcí sebevíc tak to nejde. Mám tu postel fakt velikou - přístup je na ní ze všech stran a kdybych tam měla dávat tolik věcí, aby se tam nenacpal, tak to dělám půl dne a ani tolik věcí asi nemám. Protože spím jenom na polovině postele tak mám na zbytku věci třeba do práce nebo oblečení, ale to ho nezajímá. Je celkem malej, takže se vždycky někam nacpe. A místo ví, kde má. Když řeknu na místo, tak jde do pelechu. Takže potřebuju fakt nějakou velikou těžkou přikrývku, která tu postel ochrání.

Datum: 19.02.14 19:14
avatar

Tak tohle je těžké. To byste musela najít fakt něco přes celou postel a co by i viselo dolů, protože jinak si pes to své místo stejně odhrabe. A co mu po každé procházce umýt packy. Nezabere to moc času. dělala to moje maminka, protože jí pes také lezl do postele. U dveří měla lavór a když přišli z procházky, pes už šupajdil rovnou k lavórku a sám strkal packy do vody. Nebylo to hned, ale naučil se to rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 19:39

No packy nepomůžou. Má břicho dost nízko, takže by se musely umít pacičky i břicho a dost často to taky nepomůže, protože na sobě může mít nějaký listí nebo tak něco. A navíc chodí často ven s mojí mamkou, kterou prostě k tomuhle těžko přemluvím. Takže přesně přijde domů a jde si utřít břicho do postele. Ale i kdyby měl umytý packy tak stejně je to pes, a nikdy nebude úplně čistej a nechci ho mít ve své posteli.

Od: hop®
Datum: 19.02.14 19:31
avatar

Tak to je spíš přehoz PRO psa, než PROTI psovi, ne? :-D

Viděl jsem u jednoho kamaráda obyčejnou deku, která měla v rozích našitá poutka na "gumicuk", kterým ji přichytával k nohám postele, fungovalo to...

doplněno 19.02.14 19:46:

@jm: sucháč mívá omezený počet spolehlivých sepnutí a rozepnutí, navíc chlupy z pejska v sucháči také udělají své...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 19:42

To zní dobře... ale nevím podle čeho bych to tak mohla vyhledat... sice to není nic extra jednoduchého na umístění (normální přehoz jen hodíte a tohle musíte postupně zastrkat do rohů) ale přijde mi to jako docela dobré řešení... jen teda nějakej sehnat, a aby nebyl uplně tenoučkej, aby fakt chránil.

Od: jm*
Datum: 19.02.14 19:40

Stejnou službu Vám udělá i normální deka,ke které našijete suchý zip a ,,přicucnete,, k posteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 19:42

no tak zručná švadlenka nejdem :-D

Od: jm*
Datum: 19.02.14 19:49

Tak našít na každou stranu deky dva kousky suchého zipu zvládnu i já. A to jsem držel nit v ruce snad 2 x za život *smich* . Takže vy to zvládnete bez problému

Když tak o tom přemýšlím. Když by jste tam dala nějaký silný přehoz. To se bude asi těžko prát. Obyč. deku vyperete bez problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuuh
Datum: 19.02.14 19:54

no já myslím, že to není tak snadné. za a) musíte mít deku větší než je postal, což já teda žádnou nemám. b) ten sucháč musí být našitej pořádně, jinak by nedržel. c) nevím jakou máte postel či matraci, ale já mám matraci, na které prostě sucháč držet nebude. Takže pro mě je lepší ta verze s dekou na gumu.

Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 20:23

Mám supr radu - zbavit se psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 20:24

hm. trochu ubohé. Něco takového bych nikdy neudělala, to raději budu žít s breberkama. Vydržela jsem to takhle už docela dlouho, ale jen mě napadlo, že mi třeba někdo něco poradí. Zkusím najít něco s těma gumičkama, to zní dobře.

Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 20:36

Uznávam, ale jsem trochu v depresi. Prostě těch psů je nějak dnes hodně. A neznám důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:30
avatar

Jak tu někdo píše, těžký přehoz nevyperete. My máme u přítele dvojprostěradlo. Klasické, bílé, když je potřeba vyklepu chlupy z balkonu a dám vyvařit. Než uschne natáhnu druhé. Podívejte do zásob ke starším příbuzným, dřív se hodně používaly na manželskou postel. Pes je československý vlčák a tak musím přehoz dobře podhrnout, málokdy se mu zadaří odhrnout. Vy určitě našijte na rohy tkaloun /přeložený v půlce/ a přivážete za nohy postele. To by byl opravdu velký šikula, aby se mu podařilo čumáčkem dorejdit prostředkem pod přehozem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:35
avatar

Když je pes malej - tak co mu udělat lákavý pelíšek na té půlce postele, kterou nepoužíváte, aby nelozil po celé posteli. Třeba z nějakého kožíšku, nebo nevím, co mají psi rádi. Kočky milujou kožíšky, nebo některé třeba novinový papír, nebo různé koberečky, atd. No, jen nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.02.14 20:38
avatar

@culda, to asi nevyjde, psi vyhledávají pach páníčka, v tom pachu cítí určitou jistotu, když páníček zrovna není doma. Kdyby páníček spal na zemi, pes by nelezl do postele ! ;)

Kočky jsou (nejen) v tomhle zcela odlišné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 20:58

heele... kočky máme 2 a lezou do postele taky. Ale ty nemusí být v mém pokoji, takže stačí zavřít dveře a je klid.

Od: zuuh
Datum: 19.02.14 21:02

no to jsem tak původně jako měla. že na té jedné polovině jsem měla přehoz ale tak on si stejně chodí kam chce, a navíc mě to vadí i na té druhé části. Prostě teď mám takové období, že bych chtěla trochu udržet hygienu aspoň v té posteli. Ale pak dám nové prostěradlo, přijdu za 5 minut a pes si tam utřel hubu. No tak to bych brečela. Takže potřebuju fakt vymyslet něco - protože odradit, když tu nejsem lze těžko - co zamezí aby se dostal na lůžkoviny a matraci.

Datum: 19.02.14 21:06
avatar

Řešením by bylo,naučit spát psa v boudě.

doplněno 20.02.14 17:51:

A pes vypadá takto.nebo podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuuh
Datum: 19.02.14 21:28

zajímavé je, že jste se ani nezeptal jestli třeba nemáme byt - kam bychom asi dali boudu těžko, že?

Venku být nemůže. Je k tomu několik důvodů, které tu nebudu vypisovat, prostě to nejde a třeba časem až budu mít svůj dům a svou zahradu, kde to bude možné, tak v teplejší dny to třeba půjde. Ale rozhodně i v té době ho nebudu nechávat venku v zimě. Není to žádnej husky.

Od: zuuh
Datum: 19.02.14 21:33

no tak nakonec jsem žádnou deku s gumou nenašla. . . takže když uvidím velký, těžký přehoz tak si ho pořídím a když ne, tak ještě mě napadlo přes tu postel čistě natáhnout ještě jedno prostěradlo s gumou.

Od: mraka
Datum: 13.05.14 20:34

Taky to resim, teda chtela bych vyresit, je to proste hrozny. Kdyz jsem chtela psovi zakazat pristup, tak je strasne smutnej a kdyz si tam znova muze vlizt je tak blazenej. Takze to vydrzim vzdycky tak 2 dny ho vyhanet, kdyz prevlecu povleceni a pak trpim Dam tam prehoz,ale stejne to pres nej smrdi po nekolika dnech ;-( Ted zvazuju koupit takovou tu deku na piknik, co ma z druhe strany takovej ten alobal proti zime a tou stranou bych to davala nahoru a pres to jeste nejakej lehci prehoz, kterej se holt bude muset asi casteji prat. Aspon by to mohlo zamezit okamzite znecisteni ciste povlecene postele...doufaaam...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 22:14
avatar

Pokud natáhnete přes postel froté prostěradlo s gumou, tak se chlupy do smyček zasekají a dá velkou práci udržet prostěradlo v dobrém stavu. Nejlepší na údržbu, na vyprášení od chlupů je lněné, nebo bavlněné hladké prostěradlo, takové to tužší, co bývaly dříve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.05.14 17:03

A co mu tam dát nějakou desku tenší,kterou pak šoupnete za skříň,,nebo jestli mu vadí to- co šustí. Pokud máte postel u stěny,tak dát na postel nějkou překážku ,,třeba čisté květináče a pod...Nebo bych si koupila lištičky a udělala jakoby zvýšenou postel na háčky a pči odchodu to pouze postavit a zaháčit a z pěkné látky třeba

Takové jak se navlékají záclony takovou clonu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karels*
Datum: 16.05.14 19:12

Dobrý večer, pokud bydlíte v bytě a chcete psovi zamezit, aby vám lezl kam nemá, pak by byla ideální klec... ne, za trest, ale jako jeho útočiště. On tam bude mít svoje - pelech, hračky atd. prostě zázemí. A vy budete mít klid.. až půjdete do práce, dáte ho do jeho klece, zavřete a máte jistotu, že bude vše po návratu z práce tak, jak má být. Přehoz na postel by asi nebyl řešení, vynalézavý pes vždy najde způsob, máme dva :) Ale je to na vás

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 00:18

no ale mít v pokoji klec,,, to vypadá blbě ne? Neumím si to představit ...Já nesnesu ani morčata v kleci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 00:46
avatar

klasicky hrubsi prehoz na postel pevny (ne flausovy apod) + upevneni v rozich na ocka nebo zavazovani na nohy postele ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.