Jak zatěsnit vanu?

Od: Datum: 19.02.14 12:16 odpovědí: 9 změna: 20.02.14 18:48

Jaký je prosím postup při zatěsnění vany - mám na mysli okraj vany přiléhající ke stěnám? Máme panelákovou umakartovou koupelnu, stěnu jsou natřené nebo obložené polystyrenem. Staré těsnění se vydroluje, ráda bych nějak levně zatěsnila. Co si zakoupit? Jaký je postup?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 12:58

Nejlepší bude sanitární silikon.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xixi*
Datum: 19.02.14 13:10

jojo sanitární silikon, drží a nic nikde nezatéká

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vosikac*
Datum: 19.02.14 13:16
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 19.02.14 14:37

A nebo se používají takové PVC pásky, které se nalepí na vanu a zed. Ale silikon je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 19.02.14 17:01

V jednom z bytů co pronajímám to bylo před rekonstrukcí tak jak je na obrázku vidět: mezi vanu a zeď byl daný sanitární silikon a pak nad to byla přilepená podlahová pvc lišta. Nalepená byla jen vrchní polovina pásky nad vanou a spodní polovina pásky byla navolno aby to mohlo větrat. Vymyslela a realizovala si to tak bývalá nájemnice (80let) :D

Omluvte kvalitu fotky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 17:23

Zdravím . Není to tak jednoduché , jak tady píší kolegové. Bylo by dobré napsat jaký máte typ vany. Starý s trujuhelníkovým umyvadlem , kde je horní okrak otočený směrem nahoru a nebo novější typ , kde je okraj vany směrem dolů. Nacpat všude silikon není řešení . Bytová jádra bývají většinou špatně větratelná a silikon vám může zčernat a pak to vypadá hrozně. Jak silná je ta spára , kterou chcete utěsnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendotaz
Datum: 19.02.14 17:57

Pane instalatére, vy mi určitě dobře poradíte. Maminka má též staré umakartové jádro a hliníkové lišty kolem vany jsou příšernost sama. Vana s trojúhelníkovým umyvadlem má horní okraj otočený směrem nahoru a mezi vanou a stěnou jsou různě široké mezery. Je někde k zakoupení vhodná plastová nebo jiná lišta, která by to vyřešila? Vana je pořád zachovalá, ale ty lišty...Díky za radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 22:13
avatar

U této vany je kolem vany půpvodně silné těsněmí z pěnové gumy.Po letech bývá zteřelé a drobí se.Pak je okraj vbany přišroubován několika vruty do stěny.okraj bývá přes toto vše zalištován hliníkovou lištou.Pokud se povede odšroubovat vruty,dá se použít k těsnění silikonové okenní,nebo dveřní trubičkové těsnění.Kolem dokola se objede sanitárním silikonem.Dobré je použít na zakrytí silikonu eloxovanou hliníkovou lištu,která se do silikonu zamáčkne a drží jen přilepená.Vzhledově bývají tyto lišty mnohem vzhlednější a trvanlivější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendotaz
Datum: 20.02.14 18:48

Dobrý večer, mockrát děkuji za rady všem rádcům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.