1 dům vs 2 byty - kolik poplatků?

Od: Datum: 19.02.14 11:26 odpovědí: 2 změna: 19.02.14 13:52

Dobrý den,mám RD(nemovitost v mém vlastnictví) žiju zde s manželkou,synem,otcem a bratrem,Rd je na katastru veden jako 2 byty(ale jedno číslo popisné),ale žijem spolecně,platíme vše dohromady,stočný,kom.odpad,odběratel el.energie je otec a i on platí poplatky televizní a rozhlasové.Mé otázky jsou.

1.Musím platit televizní poplatky a rozhlasové Já?Jako vlastník RD?Nebo otec(který je odběratelem el.energie)?

2.Dyž je nemovitost vedena jako 2 byty,tak musíme platit tel.poplatky a rozhlasové poplatky dvakrát?Nebo stačí platit jednou ,otec jakožto odběratel energie el.?

3.Jako majitel nemovitosti musím být odběratelem energie já?Nebo může jim být nadále otec?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 19.02.14 11:33

Nedělejte si násilí, na poště přihlašte jednoho vlastníka R T na číslo. Koho najdou na katastru pokud by a proč pátral? Jinak to řeší z. o rozhlasových a televizních poplatcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 19.02.14 13:52
avatar

Pokud je nemovitost ve vašem vlastnictví a nepronajímáte za účelem zisku, platíte jeden poplatek nejen za dům, ale také třeba za chatu ve vašem vlastnictví.

doplněno 19.02.14 13:58:

Poplatníkem televizního poplatku je podle zákona č.348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů fyzická osoba, která je vlastníkem televizního přijímače nebo je jeho uživatelem, pokud již není poplatníkem vlastník. Televizní poplatek se platí z jednoho televizního přijímače, z druhého a každého dalšího televizního přijímače se poplatek neplatí. Poplatek se neplatí rovněž z televizního přijímače, který je v držení fyzických osob žijících s poplatníkem v téže domácnosti.

Tak-že berte to tak, že je televize otce Vaše, můžete mít v domě třeba televizí 20. Jeden dům, několik televizí - žije s vámi v jednom domě osoba blízká a dá se říct, že je to společná domácnost. Už se v tom nevrtejte, důležité je, že poplatek platíte a rozdělíte si jej mezi sebou třeba na půl. My to máme doma také..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.