Jak pracovat s polykarbonátem

Od: Datum: 19.02.14 10:45 odpovědí: 4 změna: 19.02.14 22:25

Mám dotaz, zda má někdo zkušenosti s použitím dutinkového skla - polykarbonátových desek. Chci je použít na svislé stěny dřevěného přístřešku o rozměru 4x3m a výšce asi 3,50m. Čeho se vyvarovat a na co nezapomenout. Jakou sílu doporučujete a čím desky zařezávat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 11:02

V první řadě si najdi manuál od výrobce polykarbonátových desek. Tam mají přesně popsané montážní postupy.

Já řežu polykarbonát obyčejnou přímočarou (kmitací) pilkou na vysoké otáčky a plátkem na kov s jemnými zoubky. Tím se polykarbonát řeže a částečně se i taví, takže odřezaný materiál (plastové piliny) se trošku lepí.

Vždycky si na polykarbonátu nech ochrannou fólii. Pokud bys ji strhal, tak desku poškrábeš a ještě bude nabitá statickou elektrinou a nepůjde ti pěkně očistit.

Vnitřní dutinky polykarbonátu profukuju kompresorem, aby tam nezůstaly piliny.

Rozhodně nedoporučuju, zkoušet řezání pomocí lámacího nože. Nůž sice polykarbonát prožízne, ale tancuje na všechny strany a rovně to uříznout nejde.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.02.14 11:26
avatar

polykarbonát se vyrábí v různých tloušťkách, podle toho různé izolační vlastnosti, v různých barvách, s UV filtrem - nenamontovat obráceně - pouze jedna plocha je chráněna, bez UV filtru - pro vnitřní použití

http://www.polykarbonaty.cz/montaze

http://www.polykarbonatmorava…15/navody/montazni-pokyny.pdf nebo

http://www.pamaas.cz/upload/w…128/technicky-manual-arla.pdf

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hudzi*
Datum: 19.02.14 17:13

Jen bych ještě doplnil že je celkem dobrý si ty komůrky ze strany nechat zatavit, eventuálně nějak jinak utěsnit, ať to nemáš za pár let celý zelený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 22:25
avatar

Kolegové nasaly snad vše podstatné. Ještě bych doadal, pokud budete ten polykarbonát k něčemu šroubovat, kupte si specíalní podložky pod vruty (jedna strana pogumovaná) a díry na ty vrutu si předem předvrtejte o polovinu průměru vrutu větší. Je to z důvodu diletace materiálu (přes léto se roztháne, v zimě smrskne), pokud by jste toto neudělal, a stěnu stavěl přes léto, za pár le to bude v zimě praskat (trhat se u vrutů)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.