Geometrický plán

Od: Datum: 19.02.14 10:32 odpovědí: 3 změna: 19.02.14 20:51

Dobrý den, kvůli rekonstrukci dvou bytů v rd budu nejspíš potřebovat zpracovat geometrický plán viz. obrázek pozemek parc. č. 177 zastavěná plocha přeměřit a část s chodníkem a zahrádkou před RD oddělit. Akorát nevím jak to probíhá tu oddělenou část ze zastavěné plochy se začlení k parcele zahrada 179 nebo je lepší vytvořit další stavební parcelu s novým parcelním číslem.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tadeas*
Datum: 19.02.14 10:35

omlouvám se přikládám obrázek

Datum: 19.02.14 20:36
avatar

otázka je podle mě zmatečná, kvůli rekonstrukci bytu se oddělovací geometrický plán obvykle nedělá. Co je podstatou otázky? vznik dvou bytových jednotek a k nim náležející části zahrady?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:51

Kvůli rekonstrukci bytu není třeba dělat geometrický plán.

Přesto pokud na tom trváte (a hodláte za to utrácet), tak Vám ho geodet vyrobí. Ve výsledku to může nechat jako stavební parcelu, nikoliv s novým číslem, ale poddělením. Vzniknou Vám dvě stavební plochy - p.č. st. 177/1 a p.č. st. 177/2. Teoreticky může vzniknout i zahrada, opět s poddělením, ale tady možná budete muset shánět nějaký papír ohledně využití půdy.

Pokud to neděláte kvůli tomu, že z domu vzniknou jakoby dva samostatné s různými majiteli, nechal bych to tak. Jen zbytečně utratíte peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.