Co to znamená, když staré pivo zhoustne?

Od: Datum: 19.02.14 09:39 odpovědí: 12 změna: 21.02.14 18:08

Když si koupím pivo v plastové lahvi, takové ty 1,5 nebo 2 litrové petky, a přes den ho nedopiju, druhý den už je pivo zvláštní. Mění se jakoby v hmotu, a těžko se vylévá z lahve. Ztrácí chuť. Když ho nechám dlouho venku, tak i když je zavřené, pomalu se mění v želatinu. O co jde, a může být tento proces nebezpečný pro zdraví?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 19.02.14 10:25

Nebydlíš někde poblíž atomový elektrárny? Jestli jo, tak jim tam něco netěsní. Jestli ne, tak ti do toho někdo něco sype...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 10:26

Ne. Asi to souvisí s tím, že pivo už není zavřené v neporušeném obalu, a jde do něj vzduch. Kyslík to možná nějak mění...

Od: jezevecmoudry
Datum: 19.02.14 10:29

Toje blbost. To by zvětralo a ztratilo chuť, ale nejspíš až po pár dnech. Ale že by zhoustlo, to fakt asi ne...

Datum: 19.02.14 16:09

Nechat rozpité pivo mu na kvalitě nepřidává, ale zhoustnutí je nesmysl. Když má k pivu přístup vzduch, tak zvětrá. Zkuste plastovou láhev zmáčknout tak, aby tam zůstalo co nejméně vzduchu.

Datum: 19.02.14 19:05

Já bych se také přikláněla k tomu, že někdo do piva sype třeba práškovou želatinu. Ještě jsem se nikdy nesetkala s tímto fenoménem a to mám pivo v létě toto pivo nedopité a normálně zašroubované tou zátkou i tři dny. není tedy už nic moc a většinou zbytek vyleji, ale ještě nikdy se mi nestalo, že by zhoustlo. A Vy píšete, že se Vám to stává už druhý den. Spíše na Vás někdo myslí, a nechce aby jste to pivo prostě nepil vůbec. A sype Vám tam práškovou želatinu. Můžete udělat pokus. Jednu lahev nechte otevřenou na obvyklém místě jak to děláte pokaždé, ale otevřete i druhou, pijte také z ní a tu pak někam dobře ukryjte. Druhý den budete mít jasno...Musíte jednoduše použít tak zvanou vylučovací metodu...*smich*

doplněno 19.02.14 19:07:

Oprava. A ten prostě chce, abyste pivo nepil...Nějak jsem se do toho zamotala

Od: hop®
Datum: 19.02.14 19:12

I já se přikláním k názoru, že jde o něčí blbý fórek. Ano druhý den může být pivo jiné, zvláštní, ale určitě ne zhoustlé, spíš vypadá jako by ho už jednou někdo pil, tedy jako ch*anky...

Datum: 19.02.14 20:27

Zdravím . Souhlasím s tou první odpovědí od jezevce. Zvláště co se týče ty netěsnosti v J.E.

1. nechat nedopité pivo je neodpustitelný hřích.

2. Nějaký rok jsem měl hospodu a s tímto jsem se ještě nesetkal.

Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 20:38

Rychle vypít!

Datum: 19.02.14 21:03

Pít pivo z petlahve je samo o sobě barbarství.To by pivař neudělal.

Datum: 19.02.14 21:11

Tak želatinové pivko jsem ještě něměl ani neviděl... už vím co si udělám za zákusky na něděli xDD

Od: strevl*
Datum: 19.02.14 21:18

"Rozpité" pivo v plastu? Brr, ty máš ale chutě. I když proti gustu...

Od: erikretr*
Datum: 21.02.14 18:08

Nejlepší je normální pivo z lahváče Když ho teda už pijete tak rychle vypít!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.