Co ze zdí kde praská omítka?

Od: Datum: 18.02.14 09:06 odpovědí: 9 změna: 08.06.14 22:06

Před pěti lety jsme si nechali dělat novou omítku na na starší křivé zdi. Někde je vrstva omítky i 5mc aby to srovnali, jenže tam zapoměli dít perlinku a tak po čase začala omítka hodně praskat. Já jsem tedy ty praskliny vyhloubil a zatáhl sádkou, sice to bylo trochu vidět, ale nepraskalo to. No a před rokem se nám udělalo spousta prasklin všude.

Jde s tím něco dělat bez toho abych musel oškrabat malbu, nalepit perlinku a udělat novou fajnovou?

Napadlo mě to něčím nastříkat, co by to zpevnilo a překrylo ty povrchové praskliny. Existuje něco takového?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hudzi*
Datum: 18.02.14 11:07

Jestli to praská tak moc jak popisujete, perlině se asi nevyhnete. Pokud je stávající štuk soudržný a nikde se neloupe, tak bych to ani neškrabal. Rovnou perlinu do lepidla a nový štuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 19:53

Ahoj. Nejsem odborník, ale asi, než se bude něco perlinkovat, bych si tu plochu poklepal. Jak je to velké a jak hluboko se to noří. Někdy ty pohyby můžou dělat zazděný trubky s vadným provedením termoizolací. Mám takovou čerstvou zkušenost. Jestli by nebylo méně pracné, to nějak velké-malé místo oklepat a zahrubovat a zaštukovat. Záleží, kolik toho je a v jak velké ploše.

doplněno 18.02.14 21:18:

Ještě mě napadlo. Jak ty praskliny kryje malba? Možná, že by šlo, tu malbu oškrábat a to místo rozehnat štukovacím hladítkem a zapravit tak ty praskliny. Začal bych snadnějšími a jednoduššími postupy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pccolo
Datum: 18.02.14 20:55

ee ve zdi nic není a praská pouze ta omítka. Když se to dělalo tak to bylo holé na cihly.

Od: pccolor
Datum: 19.02.14 07:45

jedná se o obývák 48m2 a fakt se mi nechce dělat bordel v zabydlenám baráka. proto hledám tu nejčistější variantu. Už mě napadlo i obložit tu stěnu sádrošem ale dokud nebyla zeď zateplená tak to bylo nereálné.

Datum: 18.02.14 20:57
avatar

Jak to praská? Jsou to větší či jen malinké trhlinky? Prosím o foto!

Tlouštka omítky nemá až tolik vliv na vypraskání omítky,takže pkd jsou opravdu větší tak je něco špatně.Taky jsme házeli i deset centimetrů omítky skrz vyrovnání a nic nepraská.Není to zase tak dlouho co ani perlinka či lepidla nebyla a vše šlo i bez toho!Mikrotrhlinky jsou snad v každé omítce,ale normálně nejsou vidět!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pccolo
Datum: 19.02.14 07:43

tu je fotka

Od: vlada*
Datum: 18.02.14 22:52

Zdravím

Když se dělá hrubá omítka, musí se nechat vypraskat. Na 1 mm tloušťky omítky asi 1 den. Až potom se natahuje jemná omítka. Pokud vám omítka i tak praská, neměla asi správné složení. Dělá to když bylo použito moc vápna a nebo špatně vyhašené vápno. Ve vašem případě toho asi moc už nespravíte. Asi bych použil akrylátovou stěrku (je trochu pružná) a na ní jemnou. Určitě by to bylo levnější jak perlinka s lepidlem. Používáme to v panelácích, které taky částečně pracují.

doplněno 18.02.14 22:55:

A do jemné trochu duvilaxu. Aby byla pružnější. Stačí deci na 10 litrů. Někteří zedníci ještě doporučují štamprdle saponátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nudlikk*
Datum: 08.06.14 21:59

Dobry den,chtel jsem vas poprosit o radu.mam v byte krive zdi uz jsem je oskrabal az na panel a tedka bych je chtel srovnat a chtel jsem se zeptat jak by to bylo nejlepsi.uvazoval jsem se bych to srovnal omitkou a potom natahal sadrovou omitku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 22:06
avatar

Pokud bude dělat kdo to umí,múže i se sádrovou ,ano ale záleží jak moc je to křivé.Pkd obraz cca 50 na 50 cm někde neleží na stěně a je deset cm od zdi pak je to opravdu křívé ,ale pkd jste si to měřil dle normy (2mm latí rovnou nebo vodováhou) a je to křivé,ale pohledem nee,neřešil bych a jen nechal naštukovat (šikovný zedňál dokáže menší nerovnosti (do cca 5mm+-) srovnat i štukem !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.