Jimka na deštovou vodu

Od: Datum: 18.02.14 06:05 odpovědí: 9 změna: 18.02.14 20:01

dobrý den potřeboval bych poradit,ve stavebním povolení máme napsanou jímku na deštovou vodu,jak ji udělat co nejlevněji?stačilo by ji vyzdít ze šalovaček?a jak by měla být veliká?jde mi jen o to aby to stačilo na kolaudaci.Moc děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 18.02.14 08:45

proč se nezeptáš na stavebím úřadě? Oni to budou kolaudovat, ne my.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.14 08:46

Dobrý den, nějak nechápu proč směžujete otázku sem a nezeptáte se tam , kde požadavek na jímku vznikl (projektant, stavební úřad) Tady vám třeba poradím, že stačí vědro pod okap a při kolaudaci to asi neobhájíte.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 18.02.14 13:10

Zeptejte se u projektanta. Ale ze salovacek to stacit nebude. Minimalne tam bude nutna hydroizolace, aby vsechna voda nautekla hned pryc.

Datum: 18.02.14 13:55

Voda klidně utéct pryč může...není to na škodu, ale spíše k užitku.

U těchto jímek jde jen o to, aby nebyla dešťovou vodou zatěžována obecní ČOV..

A je zcela lhostejné, jestli se dešťová voda vsákne do země (pokud to typ zeminy dovoluje), nebo zda je jímána..a následně použita k zavlažování zeleně na pozemku RD.

Od: jarda0600
Datum: 18.02.14 17:59

voda do ČOVKY nepude,bude svedena do stoky která vede do rybníka.pro ty chytráky co mi radí jít na uřad to vím taky!jen jsem poradit než ztrávím den na uřadě!

Datum: 18.02.14 18:47
Pokud jde destova voda do potoka, potom zadnou jimku mit nemusite..neni k tomu duvod.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.14 20:01

Ahoj. Připojuji se k názoru Martina. Nějak to její zřizování pozbývá logiky. Snad jen proto, že by jste tu dešťovku chtěli používat kolem domu. Ale, jestli máte svou studnu a dost vody, je i tohle zbytečné.

Od: uska®
Datum: 18.02.14 14:00

Také jsem měla v projektu jímku na dešťovou vodu. Nedělali jsme jí. Z gajgrů od svodů je zabudována 5 trubka, aby voda šla dál od domu a dále pouze trativod v zemi. Jsme ve svahu a voda do kopce neteče. Kolaudovali jsme až po terénních úpravách, takže stejně nebylo poznat co je v zemi zabudovano. Nikdo se u kolaudace na dešťovku neptal.

Od: zabu
Datum: 18.02.14 19:03

Už je to dlouho, co jsme ji museli dělat. Ta naše vypadala jednoduše. 1,5-1,8m hluboká, tři menší skruže, myslím, že mají průměr 1m nebo 1,2m, a dovnitř skruží asi půl metru štěrku. A zakrýt skruže. To bylo vše, co po nás chtěli.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.