Zálohy na energie

Od: Datum: 17.02.14 23:03 odpovědí: 10 změna: 19.02.14 04:37

Dobrý den,

je nutné platit zálohy na plyn a elektřinu? Nemohl bych platit jednou ročně po zúčtování?

Děkuji Vám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 23:09

Ahoj. A proč by to nešlo? Klidně jim vlož na účet 50 až 100 litrů a nečerpaný zbytek ti třeba po vyúčtování vrátí. A pak zase furt dokola. Ale! Proč by jsi to sakra dělal? Někomu-bohaté firmě, něco předem cpát na jejich účet?

doplněno 17.02.14 23:24:

Přiznám se, že platba při malé spotřebě a pozadu mě vůbec nenapadla.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 17.02.14 23:14

Dobrý den, obávám se, že na toto již není ta správná doba. Dodavatel chce své peníze raději hned. Když nebudete platit sjednané zálohy, tak Vám odeberou měřící zařízení a bez ohledu na odběr. Je to smluvní závazek. Jde, ovšem, dohodnout s dodavatelem např. platbu dvakrát za rok - v případě, že je nízký odběr energie. Zdravím!

doplněno 18.02.14 00:02:

humbucker - ale ano, je to možné. Mám to takto na plyn, kde platím jen udržovací poplatek za pronájem plynoměru, protože nechci nechat odmontovat plynoměr k (zatím) prázdnému bytu.

Od: buss®
Datum: 18.02.14 09:24

Nemohl, je na to zákon. Ještě do r. 2012 jsem za stateček platil el. jednou ročně, nyní chtějí co měsíc.
Zpětně, vám by se to líbílo, kdyby chodila výplata po roce?

Od: nickee
Datum: 18.02.14 10:35

A nevíte, který zákon toto ošetřuje?

Datum: 18.02.14 18:44

Bez ohledu na zákon to chce zapojit zdravý selský rozum.

Faktury jsou na běžnou splatnost 14dní. Dodám zboží a za 14 dní dostanu zboží, za rok je pro mě dlouhá doba. Elektřinu a plyn nám dodávají dodavatelé průběžně celý rok a po měsíci si od vás vezmou zálohu, aby se jim pokryly měsíční náklady. A v tom jsou třeba i mzdy. Zkuste u takovédo distributora pracovat (nemyslím tím výrobce ČEZ) a on vám řekne, že výplatu dostanete za rok pokud odběratelé zaplatí. Určitě k němu půjdete pracovat. A teď máte zaplatit najednou 60.000,-. To by bylo neplatičů a to by distributorů zkrachovalo.

Datum: 18.02.14 19:45

Zdravím,
platit jednou ročně po "zůčtování" nejde, ale pokud máte předepsány malé zálohy (např. 100,-Kč měsíčně), tak se vyplatí provést sloučení váce zálohových plateb do jedné a platit tak třeba jednou nebo 2x ročně dopředu (typicky při předepsané záloze 100,-Kč měsíčně zaplatit třeba 12 záloh dopředu (poslat 1.200,-Kč najednou) a pak máte rok pokoj a nemusíte to hlídat (a ještě ušetříte za polatky za složenky nebo poplatky na platbu z ůčtu).

Datum: 18.02.14 19:55

asi to nejde,a le myslím, že to je i na dohodě s dodavatelem energie. Spíš by asi přistopili na platnu 1x ročně, ale dopředu, ne až po spotřebování. Ale i tak je to pro ně risk.

Datum: 18.02.14 21:02

Ahoj. Trapně jsem si nevšiml, toho placení až po vyúčtování. Já jsem měl na baráku, jeden čas, zálohu přez SIPO pouze na plynoměr 65 Kč a za elměr kvartálně asi 244 Kč bez spotřeby. Při běžných spotřebách, to bez těch záloh, nedá nikdo. Žádná firma.

Od: nickeee
Datum: 18.02.14 22:03

Děkuji Vám za odpovědi,

jen dodám proč mě to zajímá. Chci změnit dodavatele plynu, nemám důvěru v dnešní době v nic natož pak v malé dodavatele a jejich případného krachu, hledám rizika a možná řešení. Jediné riziko které vidím je v krachu společnosti zrovna v období kdy mám zaplaceny zálohy a plyn ( přes léto ) neodebraný žádný.Proto se ptám na placení jednorázové, protože v případě ukončení činnosti dodavatele své zálohy zpět nikdo neuvidí, ikdyž plyn neodebral. Takže laciné může být dvakrát zaplacené.

Datum: 19.02.14 04:37

Tak vhodně načasujte změnu dodavatele. Výpovědní doba u stávajícího dodavatele je tři měsíce, takže nový dodavatel by začal dodávat pravděpodobně od 4. měsíce. Změnu můžete načasovat tak, abyste s platbami rovnou začal i odebírat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.