Jak koupit byt zatížený Centropolem?

Od: Datum: 17.02.14 22:20 odpovědí: 8 změna: 18.02.14 23:12

Dobrý den, kupuji byt, kde paní je zatížena smlouvou s Centropolem na plyn a elektřinu. Až byt koupím, jakým způsobem na sebe elektřinu a plyn přepíšu? Musím za paní zaplatit smluvní pokutu (je uvázaná)? Musím se registrovat u Centropolu, nebo mohu k jiné společnosti? Jak takový převod vlastně probíhá? Ukážu kupní smlouvu a oni přepíší energie?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tic
Datum: 17.02.14 22:57

Centropolen je zatížená paní, ne byt. Dejte si do kupní smlouvy, že vše jde za původním vlastníkem a ten odhlásí měřidla a ukončí příslušné smlouvy z důvodu prodeje jednotky. Vy jděte na dodavatele, o kterého máte zájem a s ním řeště věc v předstihu. Nezapomeňte si vyjednat, že nebude třeba revize plyn/elektro u nového dodavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrf*
Datum: 17.02.14 23:37

No jo, ale Centropol vlastní příslušný elektroměr a plynoměr? Jak to mám udělat? Když koupím byt a půjdu s kupní smlouvu ke společnosti třeba Elimon, Fonergy, 3E, Halimedes... (to jsou příklady, nedělám reklamu), tak oni budou nejdřív chtít výpověď u Centropolu. Přece není možné, aby přes jeden elektroměr/plynoměr dodávaly dvě společnosti (protože ta paní bude mít svou smlouvu a já budu mít svou smlouvu). Kupoval zde někdo byt, jak tento převod v praxi funguje?

Datum: 18.02.14 00:24
avatar

Zdravím,
nedávno jsem dělal převod na sebe u objektu, který jsem si pronajmul. Prostě jsem se stavil na kontaktním centru nového dodavatele (toho, kterého jsem si vybral), sepsal návrh nové smlovy a pak už to zařizoval nový dodavatel. Poštou mi pak přišla pouze smouva k podpisu.
Původní nájemce byl také "uvázaný", pokutu by platit neměl (kdo a podle jakého zákona vás může donutit zůstat u nějakého dodavatele, u kterého být nechcete či platit smlouvu na objekt, který už nemáte?), ale je fakt, že původní dodavatel má snahu dělat "obstrukce" a je otázka, jak se mu to bude dařit. Některé dodavatelské firmy si na tom dají dost záležet a proto bych radil se podobným dodavatelům, kteří mají smluvní pokuty při výpovědi, zdaleka vyhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrf*
Datum: 18.02.14 17:48

Promiňte, možná jsem natvrdlý, ale pořád to nechápu, opravdu se omlouvám *nevi*

Když koupím byt a půjdu tedy s kupní smlouvou ke "svému" dodavateli (kterého si vyberu), tak on přece nemůže zahájit dodávky, dokud předchozí dodavatel dodávky neskončí. A ten neskončí, protože paní měla smlouvu tuším na 3 roky... No a přes jeden elektroměr přece nepůjde elektřina 2x *uf*

Datum: 18.02.14 23:12
avatar

Vámi vybraný dodavatel za vás provede ukončení odběru u předchzího dodavatele (předpokládám, že se s ním nějak dohodne na datu změny, protože mně už od nového dodavatele pouze přišlo vyrozumění, od kdy jsme jeho zkazníkem a a od kdy zahajuje dodávky). Jak se k tomu dál postaví původní dodavatel - jestli bude vymáhat tu smluvní pokutu za nedodržení té "úvazkové" doby nebo ne a další věci s tím spojené, těžko předvídat - momentálně odběrateli přede mnou taky bylo tou "uvázanou" společností sděleno, že to budou šetřit a na zbytek čekáme (jak to dopadne a jestli se bude muset "uvázaný" bránit).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 01:47

Jak je psáno výše. Smlouva je s člověkem, nikoliv na byt. Jakou má paní smlouvu, Vás nemusí zajímat, to je její věc. Vy si přihlásíte odběr u svého dodavatele a je to. Asi bude dobré, ho upozornit, s kým předchozí majitel smlouvu měl.
Jen tak na okraj, viděl jsem smlouvu, kde si dodavatel odběratele zavázal, že u něj odběratel zůstane i po přestěhování. Tak pozor na smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 22:05

Ahoj. U nás se měnil dodavatel několikrát a pořád se o plynoměry a elektroměry stará a dělá odpisy ČEZ a RWE. Jen vyúčtování dělá ten novej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 18.02.14 22:38

Zdravím

Centropol nevlastní ani elektroměr, ani plynoměr. Je pouze dodavatel energie. Pokud si přečtete fakturu kterou dostáváte, tak je to jenom čistá energie. Při změně dodavatele se elektroměr ani plynoměr nemění, ten je pořád ve vlastnictví někoho. Energetiky, obce a pod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.