Koupě nemovitosti

Od: Datum: 17.02.14 18:37 odpovědí: 3 změna: 29.08.14 21:14
avatar

Zdravím,chtěl jsem se zeptat,chceme s přítelkyní koupit dům který se nám líbil ovšem bývalý majitel ho má v insolvenci,a je na něm několik exekucí.Zajímá mě zda při koupi nekoupím krom domu i jeho dluhy,jelikož jsem sem dočetl,že má existovat zákon že přechází na kupujícího i dluhy bývalýho majitele.Je to pravda?Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 19:10

Naopak. Dům prodávaný v rámci insolvenčního řízení je do budoucna naprosto čistý. Není možné, aby se na něm objevila nějaká nová exekuce.

Jinak se domnívám, že tady pletete trošku hrušky s jabkama. To o čem se zmiňujete, platí pro dluhy například na domech ve společenství vlastníků apod. Jedná se o dluh, který vznikl bývalému majiteli vzhledem k fondu oprav apod. V tomto případě takový dluh přechází na nového majitele.

No a pak pochopitelně může nastat situace, kdy kupujete od majitele nemovitost, která je momentálně bez exekuce a než proběhne zápis nového majitele do LV, tak se tam může objevit exekuce.

doplněno 17.02.14 19:15:

Ohledně koupě nemovitosti kontaktujte insolvenčního správce daného dlužníka. Kontakt získáte buď od dlužníka, nebo si v insolvenčním rejstříku najdete dlužníka a v jeho spise najdete kontakt na ins.správce. Nebudete o prodeji jednat s exekutorem ani s majitelem, ale právě se správcem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lake
Datum: 29.08.14 21:14

Sebod zde napsal o společenství vlastníků: "Jedná se o dluh, který vznikl bývalému majiteli vzhledem k fondu oprav apod. V tomto případě takový dluh přechází na nového majitele."

Toto tvrzení je nepravdivé. Je jen s podivem, kde se tyto nesmysly stále berou a proč si je diskutující vymýšlejí. Dluhy předchozího vlastníka nepřecházejí na nabyvatele jednotky ani podle zákona č. 72/1994 Sb. o vlastnictví bytů, ani podle nového občanského zákoníku 89/2012 Sb..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.02.14 21:22

Nevím jak je to s insolvencí, ale může se Vám například stát, že se po koupi domu objeví nájemník, s nájemní smlouvou na neurčito, o kterém jste do té doby neměli ani tušení. Proti takovým "kostlivcům" Vás ochrání jen hodně dobře napsaná kupní smlouva. Barák není rohlík. Vrazte peníze do právníka, který Vám tyhle, a jiné situace prověří. Vyplatí se to, osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.