Novy strop RD

Od: Datum: 16.02.14 22:16 odpovědí: 14 změna: 18.02.14 16:58
Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat zda máte někdo nějaký nápad nebo návrh jak udělat novy strop v RD. Jedná se o rekonstrukci a strop ( který je momentálně dřevěný musí jít k zemi ) nový strop si představuji z betonu a z icek s vystuzi. Světlé rozpětí 6m . Prosím o sestavení skladby nebo návrhy z čeho udělat nový strop . ( informace o rd. Stěny 450 mm cpp. Střecha opravena nelze rozebrat v podkroví bude koupelna a 2x ložnice ) děkuji za rady
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 16.02.14 22:54

"Íčka", hurdisky, beton s kari.
Můj návrh, počkejte na další nápady, ale mohu to upřesnit, pokud si nevyberete jiný lepší nápad...

Ohodnoceno: 0x

Od: jackes523
Datum: 17.02.14 11:50

Dobrý den, napíšete mě prosím konkétněji jaky typ hurdisk. stropu myslíte? Popřípadě jaký ,,I" profil zvolit. Zapoměl jsem připsat podstatnou věc že strop na ( světlé) rozpětí 6m bude cc 4m od zdi podepřen příčkou ( v tomto případě 240mm porotherm ) Dekuji Rada

Datum: 17.02.14 14:46

Odborním musí spočítat unostnost stropu.

Můžete si vybrat Miako strop, Ytongový strop..

Miako 19x62,5 dle katalogových listů...

Datum: 17.02.14 15:01

Děkuji, ale nebude se přece jen blbě zasekávat nosník do stěny? Jendna se o rkeonstrukci RD jak jsem psal... jak se následně spojí strop s obvodovou konstrukcí? Děkuji

Datum: 17.02.14 15:08

Proč by se blbě zasekávalo? Stejně jako Ička musíte zasekat. sice méně kusů, ale Miako se lépe začistí...

Koukněte na technické listy Heluz a pak se rozhodněte. Dneska se Hurdisky málo používají...

doplněno 17.02.14 20:15:

Vše je o penězích a možnostech.

Datum: 17.02.14 15:17

Mě se ty hurdisky taky moc nezamlouvají. Stropy Miako ( od Heluz, Porotherm Ytong apod ) se me libi ale nymslel jsem si ze by to slo udelat i pri rekonstrukci. Zkrátka říkáte vysekat díry usadit nosníky nasázet Miako vložky ( nebo ty betonové) dát karisíť a nazdar. ( Zjednodušeně řečeno). Pochopitelně musím brát ohled na zatížení a podle toho zvolit vhodnou tloušku k-ce.

Od: mikaso*
Datum: 17.02.14 17:22

A co RECTOLIGHT? Uvazuju o nem a je to zhruba stejne tezky jako muj puvodny strop s polstarema.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.14 17:32

Děkuji moc neco takového jsem si také představoval , ale nebyl jsem si jist zda se to dá v čr sehnat. Tohle řešení se mě zamnlouvá asi nejvíce.

Od: pitrs*
Datum: 18.02.14 08:27

dají se použít I profily a na ně přivařit trapézový plech a přebetonovat s kari sítí. Výhoda těch íček je, že se neukládají v tak malé osové vzdálenosti jako systémové stropy PTH, Heluz apod. Jako podhled použít SDK

Datum: 18.02.14 08:55

Dobrý den, vím jsem hnidopich, ale jak jste na tom s věncem?

Datum: 18.02.14 14:47
Nevím, k čemu vám to je dobre ale věnec byl vybetonovam nový při stavbě střechly. Stávající strop je dreveny a je uleoen zbytečné vysoko nový strop přijde ulozitt o cca 1 m níže. Jestly jste tím myslel svázání baráku tak celý dům má v nosních stěnách ocelové pasy a je vybetonovan jiz zmíněný věnec na kterém jsou uloženy pozednice. Co se týče tepelných mostů dům bude zateplen ( sice je to nešťastné ale je to potřeba kvůli tepelnym ztrátám)

Datum: 18.02.14 15:36

No mě to není na nic, ale vám. Dle dotazu jsem se domníval, že jste přeskočil rovnou na strop a věnec chcete vynechat.

Datum: 18.02.14 16:27

Jenda se o rekonstrukci ne o vystavbu. Furt ten dotaz nějak nechápu :D Ale tak to je jedno Jsem tak trochu natvrdlý :)

Datum: 18.02.14 16:58

spousta baráků nemá věnec a nic se neděje...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.